HPZR-C53X
HPZR-C53X NEXPERIA
HPZR_SER.pdf
Виробник: NEXPERIA
Description: NEXPERIA - HPZR-C53X - Zener-Diode, 53 V, 568 mW, CFP3 (SOD-123W), 2 Pin(s), 150 °C, Oberflächenmontage
tariffCode: 85411000
Bauform - Diode: CFP3 (SOD-123W)
rohsCompliant: YES
rohsPhthalatesCompliant: YES
Qualifikation: -
isCanonical: N
usEccn: EAR99
euEccn: NLR
Verlustleistung: 568mW
Anzahl der Pins: 2Pin(s)
Produktpalette: HPZR Series
productTraceability: No
Betriebstemperatur, max.: 150°C
Zener-Spannung, nom.: 53V
SVHC: Lead (25-Jun-2025)
на замовлення 2690 шт:
Написати відгук
Description: NEXPERIA - HPZR-C53X - Zener-Diode, 53 V, 568 mW, CFP3 (SOD-123W), 2 Pin(s), 150 °C, Oberflächenmontage, tariffCode: 85411000, Bauform - Diode: CFP3 (SOD-123W), rohsCompliant: YES, Diodenmontage: Oberflächenmontage, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Qualifikation: -, isCanonical: N, usEccn: EAR99, euEccn: NLR, Verlustleistung: 568mW, Anzahl der Pins: 2Pin(s), Produktpalette: HPZR Series, productTraceability: No, Betriebstemperatur, max.: 150°C, Zener-Spannung, nom.: 53V, SVHC: Lead (25-Jun-2025).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
HPZR-C53X HPZR-C53X Виробник : Nexperia HPZR_SER.pdf Zener Diodes ZENER SOD-123 4.1W 53V
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 9
HPZR-C53X HPZR-C53X Виробник : Nexperia USA Inc. HPZR_SER.pdf Description: DIODE ZENER 53V 962MW SOD123W
Tolerance: ±5%
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: 150°C (TJ)
Voltage - Zener (Nom) (Vz): 53 V
Impedance (Max) (Zzt): 62.54 Ohms
Supplier Device Package: SOD-123W
Power - Max: 962 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1 V @ 100 mA
Current - Reverse Leakage @ Vr: 100 nA @ 45 V
Мінімальне замовлення: 8
Tolerance: ±5%
Mounting Type: Surface Mount
Power - Max: 962 mW