HR08D-12WR-10P
HR08D-12WR-10P Hirose Connector
HR08D_catalog-939453.pdf
Виробник: Hirose Connector
Standard Circular Connector 10 POS. 3A RECPT MALE CONTACT
на замовлення 26 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CONN RCPT MALE 10P GOLD SLDR CUP, Packaging: Bulk, Connector Type: Receptacle, Male Pins, Color: Silver, Voltage Rating: 200VAC, 250VDC, Current Rating (Amps): 3A, Mounting Type: Panel Mount, Shielding: Unshielded, Number of Positions: 10, Orientation: Keyed, Shell Size - Insert: 12, Operating Temperature: -20°C ~ 85°C, Fastening Type: Push-Twist, Termination: Solder Cup, Ingress Protection: IP67/IP68 - Dust Tight, Waterproof, Cable Opening: 0.602" (15.30mm), Material Flammability Rating: UL94 V-0, Mounting Feature: Flange, Contact Finish - Mating: Gold, Part Status: Obsolete, Shell Material: Zinc Alloy, Shell Finish: Nickel, Primary Material: Metal.
Інші пропозиції HR08D-12WR-10P
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
Packaging: Bulk
Connector Type: Receptacle, Male Pins
Color: Silver
Voltage Rating: 200VAC, 250VDC
Current Rating (Amps): 3A
Mounting Type: Panel Mount
Shielding: Unshielded
Number of Positions: 10
Orientation: Keyed
Shell Size - Insert: 12
Operating Temperature: -20°C ~ 85°C
Fastening Type: Push-Twist
Termination: Solder Cup
Ingress Protection: IP67/IP68 - Dust Tight, Waterproof
Cable Opening: 0.602" (15.30mm)