HR25A-9R-16SA
HR25A-9R-16SA Hirose Electric Co Ltd
?distributor=digikey&type=catalogue&lang=en&num=HR25A-7P-6P(31)
Виробник: Hirose Electric Co Ltd
Description: CONN RCPT FMALE 16POS GOLD SLDR
Packaging: Tray
Connector Type: Receptacle, Female Sockets
Color: Silver
Voltage Rating: 30VAC, 42VDC
Current Rating (Amps): 1A
Mounting Type: Panel Mount, Through Hole
Number of Positions: 16
Orientation: Keyed
Shell Size - Insert: 9
Operating Temperature: -25°C ~ 85°C
Fastening Type: Push-Pull
Termination: Solder
Material Flammability Rating: UL94 V-0
Mounting Feature: Bulkhead - Rear Side Nut
Contact Finish - Mating: Gold
Part Status: Active
Shell Material: Zinc Alloy
Shell Finish: Nickel
Primary Material: Metal
на замовлення 36 шт:
Написати відгук
Description: CONN RCPT FMALE 16POS GOLD SLDR, Packaging: Tray, Connector Type: Receptacle, Female Sockets, Color: Silver, Voltage Rating: 30VAC, 42VDC, Current Rating (Amps): 1A, Mounting Type: Panel Mount, Through Hole, Number of Positions: 16, Orientation: Keyed, Shell Size - Insert: 9, Operating Temperature: -25°C ~ 85°C, Fastening Type: Push-Pull, Termination: Solder, Material Flammability Rating: UL94 V-0, Mounting Feature: Bulkhead - Rear Side Nut, Contact Finish - Mating: Gold, Part Status: Active, Shell Material: Zinc Alloy, Shell Finish: Nickel, Primary Material: Metal.