HR302CD024
HR302CD024 LOVATO ELECTRIC
Description: Relay: electromagnetic; DPDT; Ucoil: 24VDC; 8A; 8A/250VAC; 8A/30VDC
Relay variant: miniature
Operating temperature: -40...85°C
Contact resistance: 100mΩ
Coil power consumption: 450mW
Contact current max.: 8A
DC contacts rating @R: 8A / 30V DC
AC contacts rating @R: 8A / 250V AC
Rated coil voltage: 24V DC
Switched voltage: max. 220V DC; max. 250V AC
Contacts configuration: DPDT
Contact material: AgSnO2
на замовлення 29 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 2
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: Miniature Electromagnetic Relays, Description: Relay: electromagnetic; DPDT; Ucoil: 24VDC; 8A; 8A/250VAC; 8A/30VDC, Manufacturer series: HR30, Type of relay: electromagnetic, Mounting: socket, Relay variant: miniature, Operating temperature: -40...85°C, Contact resistance: 100mΩ, Coil power consumption: 450mW, Contact current max.: 8A, DC contacts rating @R: 8A / 30V DC, AC contacts rating @R: 8A / 250V AC, Rated coil voltage: 24V DC, Switched voltage: max. 220V DC; max. 250V AC, Contacts configuration: DPDT, Contact material: AgSnO2.