HRP-100-24
HRP-100-24 MEAN WELL USA Inc.
HRP-100-spec.pdf
Виробник: MEAN WELL USA Inc.
Description: AC/DC CONVERTER 24V 108W
Power (Watts): 108W
Features: Adjustable Output, PFC, Remote On/Off, Universal Input
Packaging: Bulk
Size / Dimension: 6.26" L x 3.82" W x 1.50" H (159.0mm x 97.0mm x 38.0mm)
Mounting Type: Chassis Mount
Voltage - Input: 85 ~ 264 VAC, 120 ~ 370 VDC
Type: Enclosed
Operating Temperature: -40°C ~ 60°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial)
Approval Agency: CB, CE, cURus, TUV
Efficiency: 88.5%
Voltage - Output 1: 24V
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 3 kV
Current - Output 1: 4.5 A
на замовлення 26 шт:
Написати відгук
Description: MEAN WELL - HRP-100-24 - AC/DC-Netzteil mit Gehäuse, ITE, 1 Ausgänge, 108 W, 24 VDC, 4.5 A, tariffCode: 85044083, Ausgangsstrom - Ausgang 2: -, rohsCompliant: YES, Ausgangsspannung - Ausgang 4: -, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, usEccn: EAR99, AC-Eingangsspannung: 85V AC bis 264V AC, euEccn: NLR, Ausgangsspannung - Ausgang 3: -, Ausgangsstrom - Ausgang 3: -, Stromversorgungsausgang: Einstellbar, fest, Produktpalette: HRP-100 Series, Ausgangsspannung - Ausgang 1: 24VDC, productTraceability: No, Ausgangsspannung - Ausgang 2: -, Ausgangsstrom - Ausgang 1: 4.5A, Anwendungen für das Netzteil: ITE, Anzahl der Ausgänge: 1Ausgänge, Ausgangsleistung, max.: 108W, Ausgangsstrom - Ausgang 4: -, SVHC: No SVHC (25-Jun-2025).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
Description: Power supply: switching; for building in,modular; 108W; 24VDC
Type of power supply: switching
Kind of power supply: for building in; modular
Power: 108W
Output voltage: 24V DC
Output current: 4.5A
Supply voltage: 85...264V AC; 120...370V DC
Body dimensions: 159x97x38mm
Manufacturer series: HRP-100
Protection: anti-overload OPP; anti-overvoltage OVP; short circuit protection SCP
Operating temperature: -40...60°C
Electrical connection: terminal block
Number of outputs: 1
Additional functions: active PFC
Efficiency: 88.5%
Power consumption without load: <0.5W
Caution!: rated parameters obtained at full load
Output voltage range: 22.8...28.8V DC
Kind of case: 901
на замовлення 16 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Кількість Ціна
HRP-100-24 HRP-100-24 Виробник : MEAN WELL 3183578.pdf Description: MEAN WELL - HRP-100-24 - AC/DC-Netzteil mit Gehäuse, ITE, 1 Ausgänge, 108 W, 24 VDC, 4.5 A
tariffCode: 85044083
Ausgangsstrom - Ausgang 2: -
rohsCompliant: YES
Ausgangsspannung - Ausgang 4: -
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
usEccn: EAR99
AC-Eingangsspannung: 85V AC bis 264V AC
euEccn: NLR
Ausgangsspannung - Ausgang 3: -
Ausgangsstrom - Ausgang 3: -
Stromversorgungsausgang: Einstellbar, fest
Produktpalette: HRP-100 Series
Ausgangsspannung - Ausgang 1: 24VDC
productTraceability: No
Ausgangsspannung - Ausgang 2: -
Ausgangsstrom - Ausgang 1: 4.5A
Anwendungen für das Netzteil: ITE
Anzahl der Ausgänge: 1Ausgänge
Ausgangsleistung, max.: 108W
Ausgangsstrom - Ausgang 4: -
SVHC: No SVHC (25-Jun-2025)
на замовлення 3 шт:
HRP-100-24 HRP-100-24 Виробник : MEAN WELL HRP_100_SPEC-1511616.pdf Switching Power Supplies 108W 24V 4.5A W/PFC Function
на замовлення 26 шт:
HRP-100-24 HRP-100-24 Виробник : Mean-Well USA, Inc. hrp-100-spec.pdfpdfjs.pdf AC/DC Power Supply Single-OUT 24V 4.5A 108W 9-Pin
на замовлення 46 шт:
Мінімальне замовлення: 3
товару немає в наявності
товару немає в наявності
HRP-100-24 HRP-100-24 Виробник : MEAN WELL HRP-100-spec.pdf AC/DC, 108W, Вхід: 85-264VAC/120-370VDC, Вихід: 24V/4.5А, розміри 159х97х38 мм, -40...+60 C Група товару: AC-DC-перетворювачі в корпусі/кожусі Од. вим: шт
кількість в упаковці: 1 шт
HRP-100-24 HRP-100-24 Виробник : MEAN WELL HRP-100-spec.pdf AC/DC, 108W, Вхід: 85-264VAC/120-370VDC, Вихід: 24V/4.5А, розміри 159х97х38 мм, -40...+60 C Група товару: MEAN WELL Од. вим: шт
кількість в упаковці: 1 шт
HRP-100-24 HRP-100-24 Виробник : MEAN WELL USA Inc. HRP-100-spec.pdf Description: AC/DC CONVERTER 24V 108W
Power (Watts): 108W
Packaging: Box
Mounting Type: Chassis Mount
Type: Enclosed
Applications: ITE (Commercial)
Efficiency: 88.5%
Voltage - Output 1: 24V
Part Status: Active
Voltage - Isolation: 3 kV
Current - Output 1: 4.5 A