HRP-150-12
HRP-150-spec.pdf
Код товару: 29308
Додати до обраних Обраний товар
Виробник:
Різні комплектуючі > Різні комплектуючі 2
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
HRP-150-12 HRP-150-12 Виробник : MEAN WELL USA Inc. HRP-150-spec.pdf Description: AC/DC CONVERTER 12V 156W
Power (Watts): 156W
Features: Adjustable Output, PFC, Remote Sense, Universal Input
Packaging: Bulk
Size / Dimension: 6.26" L x 3.82" W x 1.50" H (159.0mm x 97.0mm x 38.0mm)
Mounting Type: Chassis Mount
Voltage - Input: 85 ~ 264 VAC, 120 ~ 370 VDC
Type: Enclosed
Operating Temperature: -40°C ~ 70°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial)
Approval Agency: CB, CE, cURus, TUV
Efficiency: 88%
Voltage - Output 1: 12V
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 3 kV
Current - Output 1: 13 A
на замовлення 41 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Description: Power supply: switching; for building in,modular; 156W; 12VDC
Power: 156W
Output voltage: 12V DC
Output current: 13A
Manufacturer series: HRP-150
Body dimensions: 159x97x38mm
Efficiency: 88%
Operating temperature: -40...70°C
Protection: anti-overload OPP; anti-overvoltage OVP; overheating OTP; short circuit protection SCP
Number of outputs: 1
Type of power supply: switching
Caution!: rated parameters obtained at full load
Kind of power supply: for building in; modular
Output voltage range: 10.2...13.8V DC
Related items: DRL-02; DRP-03
Additional functions: active PFC
Supply voltage: 85...264V AC; 120...370V DC
Electrical connection: terminal block
Kind of case: 901
на замовлення 48 шт:
Кількість Ціна
HRP-150-12 HRP-150-12 Виробник : MEAN WELL HRP-150-SPEC.PDF Switching Power Supplies 156W 12V 13A W/PFC Function
на замовлення 40 шт:
HRP-150-12 HRP-150-12 Виробник : Mean-Well USA, Inc. hrp-150-spec.pdfpdfjs.pdf AC/DC Power Supply Single-OUT 12V 13A 156W 13-Pin
на замовлення 10 шт:
Мінімальне замовлення: 3
HRP-150-12 HRP-150-12 Виробник : MEAN WELL 3183579.pdf Description: MEAN WELL - HRP-150-12 - AC/DC-Netzteil mit Gehäuse, ITE, 1 Ausgänge, 156 W, 12 VDC, 13 A
tariffCode: 85044083
Ausgangsstrom - Ausgang 2: -
rohsCompliant: YES
Ausgangsspannung - Ausgang 4: -
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
isCanonical: Y
usEccn: EAR99
AC-Eingangsspannung: 85V AC bis 264V AC
euEccn: NLR
Ausgangsspannung - Ausgang 3: -
Ausgangsstrom - Ausgang 3: -
Stromversorgungsausgang: Einstellbar, fest
Produktpalette: HRP-150 Series
Ausgangsspannung - Ausgang 1: 12VDC
productTraceability: No
Ausgangsspannung - Ausgang 2: -
Ausgangsstrom - Ausgang 1: 13A
Anwendungen für das Netzteil: ITE
Anzahl der Ausgänge: 1Ausgänge
Ausgangsleistung, max.: 156W
Ausgangsstrom - Ausgang 4: -
SVHC: No SVHC (25-Jun-2025)
на замовлення 4 шт:
на замовлення 7 шт:
Мінімальне замовлення: 3
товару немає в наявності
HRP-150-12 HRP-150-12 Виробник : MEAN WELL HRP-150-spec.pdf AC/DC, 156W, Вхід: 85-264VAC/120-370VDC, Вихід: 12V/13А, розміри 159х97х38 мм, -40...+70 C Група товару: AC-DC-перетворювачі в корпусі/кожусі Од. вим: шт
кількість в упаковці: 1 шт
HRP-150-12 HRP-150-12 Виробник : MEAN WELL HRP-150-spec.pdf AC/DC, 156W, Вхід: 85-264VAC/120-370VDC, Вихід: 12V/13А, розміри 159х97х38 мм, -40...+70 C Група товару: MEAN WELL Од. вим: шт
кількість в упаковці: 1 шт
Power (Watts): 156W
Packaging: Box
Mounting Type: Chassis Mount
Type: Enclosed
Applications: ITE (Commercial)
Efficiency: 88%
Voltage - Output 1: 12V
Part Status: Active
Voltage - Isolation: 3 kV
Current - Output 1: 13 A