HRP-150-15
HRP-150-15 MEAN WELL
HRP-150-SERIES-EN.pdf Mean_Well_Industrial-Catalog.pdf
Виробник: MEAN WELL
Category: Built-in Power Supplies
Description: Power supply: switching; for building in,modular; 150W; 15VDC
Power: 150W
Output voltage: 15V DC
Output current: 10A
Manufacturer series: HRP-150
Body dimensions: 159x97x38mm
Efficiency: 88%
Operating temperature: -40...70°C
Protection: anti-overload OPP; anti-overvoltage OVP; overheating OTP; short circuit protection SCP
Number of outputs: 1
Type of power supply: switching
Caution!: rated parameters obtained at full load
Kind of power supply: for building in; modular
Output voltage range: 13.5...18V DC
Related items: DRL-02; DRP-03
Additional functions: active PFC
Supply voltage: 85...264V AC; 120...370V DC
Electrical connection: terminal block
Kind of case: 901
на замовлення 14 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Написати відгук
Description: MEAN WELL - HRP-150-15 - AC/DC-Netzteil mit Gehäuse, ITE, 1 Ausgänge, 150 W, 15 VDC, 10 A, tariffCode: 85044090, Ausgangsstrom - Ausgang 2: -, rohsCompliant: YES, Ausgangsspannung - Ausgang 4: -, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Eingangsspannung, V AC: 85V AC bis 264V AC, usEccn: EAR99, euEccn: NLR, Ausgangsspannung - Ausgang 3: -, Ausgangsstrom - Ausgang 3: -, Stromversorgungsausgang: Einstellbar, fest, Produktpalette: HRP-150 Series, Ausgangsspannung - Ausgang 1: 15VDC, productTraceability: No, Ausgangsspannung - Ausgang 2: -, Ausgangsstrom - Ausgang 1: 10A, Anwendungen für das Netzteil: ITE, Anzahl der Ausgänge: 1Ausgänge, Ausgangsleistung, max.: 150W, Ausgangsstrom - Ausgang 4: -, SVHC: No SVHC (10-Jun-2022).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
HRP-150-15 HRP-150-15 Виробник : MEAN WELL HRP_150_SPEC.PDF Power Supplies - Chassis Mount 150W 15V 10A W/PFC Function
на замовлення 4 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
HRP-150-15 HRP-150-15 Виробник : MEAN WELL 3183579.pdf Description: MEAN WELL - HRP-150-15 - AC/DC-Netzteil mit Gehäuse, ITE, 1 Ausgänge, 150 W, 15 VDC, 10 A
tariffCode: 85044090
rohsPhthalatesCompliant: YES
Eingangsspannung, V AC: 85V AC bis 264V AC
Produktpalette: HRP-150 Series
Ausgangsspannung - Ausgang 1: 15VDC
productTraceability: No
Ausgangsspannung - Ausgang 2: -
Ausgangsstrom - Ausgang 1: 10A
Anwendungen für das Netzteil: ITE
Anzahl der Ausgänge: 1Ausgänge
Ausgangsleistung, max.: 150W
Ausgangsstrom - Ausgang 4: -
SVHC: No SVHC (10-Jun-2022)
на замовлення 1 шт:
HRP-150-15 HRP-150-15 Виробник : MEAN WELL HRP-150-spec.pdf AC/DC, 150W, Вхід: 85-264VAC/120-370VDC, Вихід: 15V/10А, розміри 159х97х38 мм, -40...+70 C Група товару: AC-DC-перетворювачі в корпусі/кожусі Од. вим: шт
кількість в упаковці: 1 шт
товару немає в наявності
HRP-150-15 HRP-150-15 Виробник : MEAN WELL HRP-150-spec.pdf AC/DC, 150W, Вхід: 85-264VAC/120-370VDC, Вихід: 15V/10А, розміри 159х97х38 мм, -40...+70 C Група товару: MEAN WELL Од. вим: шт
товару немає в наявності
HRP-150-15 HRP-150-15 Виробник : Mean-Well USA, Inc. hrp-150-spec.pdfpdfjs.pdf AC/DC Power Supply Single-OUT 15V 10A 150W 13-Pin
HRP-150-15 HRP-150-15 Виробник : MEAN WELL USA Inc. HRP-150-spec.pdf Description: AC/DC CONVERTER 15V 150W
Packaging: Box
Power (Watts): 150W
Features: Adjustable Output, PFC, Remote Sense, Universal Input
Size / Dimension: 6.26" L x 3.82" W x 1.50" H (159.0mm x 97.0mm x 38.0mm)
Mounting Type: Chassis Mount
Voltage - Input: 85 ~ 264 VAC, 120 ~ 370 VDC
Type: Enclosed
Operating Temperature: -40°C ~ 70°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial)
Approval Agency: CB, CE, cURus, TUV
Efficiency: 88%
Voltage - Output 1: 15V
Part Status: Active
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 3 kV
Current - Output 1: 10 A