HRP-150-7.5
HRP-150-7.5 MEAN WELL
HRP-150-SERIES-EN.pdf Mean_Well_Industrial-Catalog.pdf
Виробник: MEAN WELL
Category: Built-in Power Supplies
Description: Power supply: switching; for building in,modular; 150W; 7.5VDC
Power: 150W
Output voltage: 7.5V DC
Output current: 20A
Manufacturer series: HRP-150
Body dimensions: 159x97x38mm
Efficiency: 87%
Operating temperature: -40...70°C
Protection: anti-overload OPP; anti-overvoltage OVP; overheating OTP; short circuit protection SCP
Number of outputs: 1
Type of power supply: switching
Caution!: rated parameters obtained at full load
Kind of power supply: for building in; modular
Output voltage range: 6.8...9V DC
Related items: DRL-02; DRP-03
Additional functions: active PFC
Supply voltage: 85...264V AC; 120...370V DC
Electrical connection: terminal block
Kind of case: 901
на замовлення 11 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Написати відгук
Category: Built-in Power Supplies, Description: Power supply: switching; for building in,modular; 150W; 7.5VDC, Power: 150W, Output voltage: 7.5V DC, Output current: 20A, Manufacturer series: HRP-150, Body dimensions: 159x97x38mm, Efficiency: 87%, Operating temperature: -40...70°C, Protection: anti-overload OPP; anti-overvoltage OVP; overheating OTP; short circuit protection SCP, Number of outputs: 1, Type of power supply: switching, Caution!: rated parameters obtained at full load, Kind of power supply: for building in; modular, Output voltage range: 6.8...9V DC, Related items: DRL-02; DRP-03, Additional functions: active PFC, Supply voltage: 85...264V AC; 120...370V DC, Electrical connection: terminal block, Kind of case: 901.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
HRP-150-7.5 HRP-150-7.5 Виробник : MEAN WELL HRP_150_SPEC.PDF Power Supplies - Chassis Mount 150W 7.5V 20A W/PFC Function
на замовлення 36 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
HRP-150-7.5 HRP-150-7.5 Виробник : Mean-Well USA, Inc. hrp-150-spec.pdfpdfjs.pdf AC/DC Power Supply Single-OUT 7.5V 20A 150W 13-Pin