HRP-200-36
HRP-200-36 MEAN WELL
HRP-200-SPEC.PDF Mean_Well_Industrial-Catalog.pdf
Виробник: MEAN WELL
Category: Built-in Power Supplies
Description: Power supply: switching; for building in,modular; 205.2W; 36VDC
Type of power supply: switching
Kind of power supply: for building in; modular
Power: 205.2W
Output voltage: 36V DC
Output current: 5.7A
Number of outputs: 1
Body dimensions: 199x98x38mm
Manufacturer series: HRP-200
Operating temperature: -40...70°C
Electrical connection: terminal block
Protection: anti-overload OPP; anti-overvoltage OVP; overheating OTP; short circuit protection SCP
Efficiency: 89%
Kind of case: 902E
Additional functions: active PFC
Supply voltage: 85...264V AC; 120...370V DC
Caution!: rated parameters obtained at full load
Output voltage range: 28.8...39.6V DC
на замовлення 12 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: MEAN WELL - HRP-200-36 - AC/DC-Netzteil mit Gehäuse, ITE, 1 Ausgänge, 205.2 W, 36 VDC, 5.7 A, tariffCode: 85044083, Ausgangsstrom - Ausgang 2: -, rohsCompliant: YES, Ausgangsspannung - Ausgang 4: -, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Eingangsspannung, V AC: 85V AC bis 264V AC, usEccn: EAR99, euEccn: NLR, Ausgangsspannung - Ausgang 3: -, Ausgangsstrom - Ausgang 3: -, Stromversorgungsausgang: Einstellbar, fest, Produktpalette: HRP-200 Series, Ausgangsspannung - Ausgang 1: 36VDC, productTraceability: No, Ausgangsspannung - Ausgang 2: -, Ausgangsstrom - Ausgang 1: 5.7A, Anwendungen für das Netzteil: ITE, Anzahl der Ausgänge: 1Ausgänge, Ausgangsleistung, max.: 205.2W, Ausgangsstrom - Ausgang 4: -, SVHC: No SVHC (27-Jun-2024).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
HRP-200-36 HRP-200-36 Виробник : MEAN WELL HRP_200_SPEC.pdf Power Supplies - Chassis Mount 205.2W 36V 5.7A W/PF
на замовлення 3 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
HRP-200-36 HRP-200-36 Виробник : MEAN WELL 3183581.pdf Description: MEAN WELL - HRP-200-36 - AC/DC-Netzteil mit Gehäuse, ITE, 1 Ausgänge, 205.2 W, 36 VDC, 5.7 A
tariffCode: 85044083
Ausgangsstrom - Ausgang 2: -
rohsCompliant: YES
Ausgangsspannung - Ausgang 4: -
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Eingangsspannung, V AC: 85V AC bis 264V AC
usEccn: EAR99
euEccn: NLR
Ausgangsspannung - Ausgang 3: -
Ausgangsstrom - Ausgang 3: -
Stromversorgungsausgang: Einstellbar, fest
Produktpalette: HRP-200 Series
Ausgangsspannung - Ausgang 1: 36VDC
productTraceability: No
Ausgangsspannung - Ausgang 2: -
Ausgangsstrom - Ausgang 1: 5.7A
Anwendungen für das Netzteil: ITE
Anzahl der Ausgänge: 1Ausgänge
Ausgangsleistung, max.: 205.2W
Ausgangsstrom - Ausgang 4: -
SVHC: No SVHC (27-Jun-2024)
товару немає в наявності
HRP-200-36 HRP-200-36 Виробник : MEAN WELL USA Inc. HRP-200-spec.pdf Description: AC/DC CONVERTER 36V 205W
Power (Watts): 205W
Features: Adjustable Output, PFC, Remote Sense, Universal Input
Packaging: Box
Size / Dimension: 7.83" L x 3.86" W x 1.50" H (199.0mm x 98.0mm x 38.0mm)
Mounting Type: Chassis Mount
Voltage - Input: 85 ~ 264 VAC, 120 ~ 370 VDC
Type: Enclosed
Operating Temperature: -40°C ~ 70°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial)
Approval Agency: CB, CE, cURus, TUV
Efficiency: 89%
Voltage - Output 1: 36V
Part Status: Active
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 3 kV
Current - Output 1: 5.7 A