HRPG-200-12
HRPG-200-spec.pdf
Код товару: 129480
Додати до обраних Обраний товар
Виробник:
Блоки та елементи живлення > AC / DC блоки живлення що вбудовуються
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
Description: Power supply: switching; for building in,modular; 200.4W; 12VDC
Power supply unit features: stand by 5V/0,3A
Type of power supply: switching
Kind of case: 902E
Operating temperature: -40...70°C
Body dimensions: 199x98x38mm
Power consumption without load: <0.5W
Number of outputs: 1
Output voltage range: 10.2...13.8V DC
Output voltage: 12V DC
Output current: 16.7A
Efficiency: 88%
Supply voltage: 85...264V AC; 120...370V DC
Power: 200.4W
Electrical connection: terminal block
Additional functions: active PFC
Protection: anti-overload OPP; anti-overvoltage OVP; overheating OTP; short circuit protection SCP
Kind of power supply: for building in; modular
Manufacturer series: HRPG-200
Caution!: rated parameters obtained at full load
на замовлення 3 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Кількість Ціна
HRPG-200-12 HRPG-200-12 Виробник : MEAN WELL HRPG_200_SPEC-1291417.pdf Switching Power Supplies 200.4W 12V 16.7A W/P
на замовлення 6 шт:
Кількість Ціна
HRPG-200-12 HRPG-200-12 Виробник : MEAN WELL USA Inc. HRPG-200-spec.pdf Description: AC/DC CONVERTER 12V 200W
Power (Watts): 200W
Features: Adjustable Output, PFC, Remote On/Off, Remote Sense, Universal Input
Packaging: Box
Size / Dimension: 7.83" L x 3.86" W x 1.50" H (199.0mm x 98.0mm x 38.0mm)
Mounting Type: Chassis Mount
Voltage - Input: 85 ~ 264 VAC, 120 ~ 370 VDC
Type: Enclosed
Operating Temperature: -40°C ~ 70°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial)
Approval Agency: CB, CE, cURus, TUV
Efficiency: 88%
Voltage - Output 1: 12V
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 3 kV
Current - Output 1: 16.7 A
на замовлення 6 шт:
HRPG-200-12 HRPG-200-12 Виробник : MEAN WELL 3183582.pdf Description: MEAN WELL - HRPG-200-12 - AC/DC-Netzteil mit Gehäuse, ITE, 1 Ausgänge, 200.4 W, 12 VDC, 16.7 A
tariffCode: 85044083
Ausgangsstrom - Ausgang 2: -
rohsCompliant: YES
Ausgangsspannung - Ausgang 4: -
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Eingangsspannung, V AC: 85V AC bis 264V AC
usEccn: EAR99
euEccn: NLR
Ausgangsspannung - Ausgang 3: -
Ausgangsstrom - Ausgang 3: -
Stromversorgungsausgang: Einstellbar, fest
Produktpalette: HRPG-200 Series
Ausgangsspannung - Ausgang 1: 12VDC
productTraceability: No
Ausgangsspannung - Ausgang 2: -
Ausgangsstrom - Ausgang 1: 16.7A
Anwendungen für das Netzteil: ITE
Anzahl der Ausgänge: 1Ausgänge
Ausgangsleistung, max.: 200.4W
Ausgangsstrom - Ausgang 4: -
SVHC: No SVHC (27-Jun-2024)
товару немає в наявності
HRPG-200-12 HRPG-200-12 Виробник : MEAN WELL HRPG-200-spec.pdf AC/DC, 200.4W, Вхід: 85-264 VAC/120-370 VDC, Вихід: 12V/16.7А, розміри 199х98х38 мм, -40...+70 C, with remote On/Off Група товару: AC-DC-перетворювачі в корпусі/кожусі Од. вим: шт
кількість в упаковці: 1 шт
HRPG-200-12 HRPG-200-12 Виробник : MEAN WELL HRPG-200-spec.pdf AC/DC, 200.4W, Вхід: 85-264 VAC/120-370 VDC, Вихід: 12V/16.7А, розміри 199х98х38 мм, -40...+70 C, with remote On/Off Група товару: MEAN WELL Од. вим: шт