Продукція > MEAN WELL > HRPG-200-7.5
HRPG-200-7.5
HRPG-200-7.5 MEAN WELL
HRPG-200-spec.pdf
Виробник: MEAN WELL
Description: MEAN WELL - HRPG-200-7.5 - AC/DC-Netzteil mit Gehäuse, ITE, 1 Ausgänge, 200.3 W, 7.5 VDC, 26.7 A
rohsPhthalatesCompliant: YES
Eingangsspannung, V AC: 85V AC bis 264V AC
Produktpalette: HRPG-200 Series
Ausgangsspannung - Ausgang 1: 7.5VDC
productTraceability: No
Ausgangsspannung - Ausgang 2: -
Ausgangsstrom - Ausgang 1: 26.7A
Anwendungen für das Netzteil: ITE
Anzahl der Ausgänge: 1Ausgänge
Ausgangsleistung, max.: 200.3W
Ausgangsstrom - Ausgang 4: -
SVHC: No SVHC (12-Jan-2017)
Написати відгук
Description: MEAN WELL - HRPG-200-7.5 - AC/DC-Netzteil mit Gehäuse, ITE, 1 Ausgänge, 200.3 W, 7.5 VDC, 26.7 A, tariffCode: 85044083, Ausgangsstrom - Ausgang 2: -, rohsCompliant: YES, Ausgangsspannung - Ausgang 4: -, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Eingangsspannung, V AC: 85V AC bis 264V AC, usEccn: EAR99, euEccn: NLR, Ausgangsspannung - Ausgang 3: -, Ausgangsstrom - Ausgang 3: -, Stromversorgungsausgang: Einstellbar, fest, Produktpalette: HRPG-200 Series, Ausgangsspannung - Ausgang 1: 7.5VDC, productTraceability: No, Ausgangsspannung - Ausgang 2: -, Ausgangsstrom - Ausgang 1: 26.7A, Anwendungen für das Netzteil: ITE, Anzahl der Ausgänge: 1Ausgänge, Ausgangsleistung, max.: 200.3W, Ausgangsstrom - Ausgang 4: -, SVHC: No SVHC (12-Jan-2017).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
Description: Power supply: switching; for building in,modular; 200.3W; 7.5VDC
Power supply unit features: stand by 5V/0,3A
Type of power supply: switching
Kind of case: 902E
Operating temperature: -40...70°C
Body dimensions: 199x98x38mm
Power consumption without load: <0.5W
Number of outputs: 1
Output voltage range: 6.8...9V DC
Output voltage: 7.5V DC
Output current: 26.7A
Efficiency: 86%
Supply voltage: 85...264V AC; 120...370V DC
Power: 200.3W
Electrical connection: terminal block
Additional functions: active PFC
Protection: anti-overload OPP; anti-overvoltage OVP; overheating OTP; short circuit protection SCP
Kind of power supply: for building in; modular
Manufacturer series: HRPG-200
Caution!: rated parameters obtained at full load
на замовлення 2 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Кількість Ціна
HRPG-200-7.5 HRPG-200-7.5 Виробник : MEAN WELL USA Inc. HRPG-200-spec.pdf Description: AC/DC CONVERTER 7.5V 200W
Power (Watts): 200W
Features: Adjustable Output, PFC, Remote On/Off, Remote Sense, Universal Input
Packaging: Box
Size / Dimension: 7.83" L x 3.86" W x 1.50" H (199.0mm x 98.0mm x 38.0mm)
Mounting Type: Chassis Mount
Voltage - Input: 85 ~ 264 VAC, 120 ~ 370 VDC
Type: Enclosed
Operating Temperature: -40°C ~ 70°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial)
Approval Agency: CB, CE, cURus, TUV
Efficiency: 86%
Voltage - Output 1: 7.5V
Part Status: Active
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 3 kV
Current - Output 1: 26.7 A
на замовлення 2 шт:
HRPG-200-7.5 HRPG-200-7.5 Виробник : MEAN WELL HRPG_200_SPEC-1291417.pdf Switching Power Supplies 200.3W 7.5V 26.7A W/PFC EISA Compliant