HRPG-300-5
HRPG-300-5 MEAN WELL
Mean_Well_Industrial-Catalog.pdf HRPG-300-SPEC.PDF
Виробник: MEAN WELL
Category: Built-in Power Supplies
Description: Power supply: switching; for building in,modular; 300W; 5VDC; 60A
Type of power supply: switching
Kind of power supply: for building in; modular
Power: 300W
Output voltage: 5V DC
Output current: 60A
Number of outputs: 1
Body dimensions: 199x105x41mm
Manufacturer series: HRPG-300
Operating temperature: -40...70°C
Electrical connection: terminal block
Protection: anti-overload OPP; anti-overvoltage OVP; overheating OTP; short circuit protection SCP
Efficiency: 82%
Kind of case: 980A
Additional functions: active PFC
Supply voltage: 85...264V AC; 120...370V DC
Caution!: rated parameters obtained at full load
Output voltage range: 4.3...5.8V DC
Power supply unit features: stand by 5V/0,3A
Power consumption without load: <0.5W
на замовлення 8 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Написати відгук
Category: Built-in Power Supplies, Description: Power supply: switching; for building in,modular; 300W; 5VDC; 60A, Type of power supply: switching, Kind of power supply: for building in; modular, Power: 300W, Output voltage: 5V DC, Output current: 60A, Number of outputs: 1, Body dimensions: 199x105x41mm, Manufacturer series: HRPG-300, Operating temperature: -40...70°C, Electrical connection: terminal block, Protection: anti-overload OPP; anti-overvoltage OVP; overheating OTP; short circuit protection SCP, Efficiency: 82%, Kind of case: 980A, Additional functions: active PFC, Supply voltage: 85...264V AC; 120...370V DC, Caution!: rated parameters obtained at full load, Output voltage range: 4.3...5.8V DC, Power supply unit features: stand by 5V/0,3A, Power consumption without load: .
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
HRPG-300-5 HRPG-300-5 Виробник : MEAN WELL HRPG_300_SPEC-1511701.pdf Switching Power Supplies 300W 5V 60A W/ REMOT
на замовлення 15 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
HRPG-300-5 HRPG-300-5 Виробник : MEAN WELL USA Inc. HRPG-300-spec.pdf Description: AC/DC CONVERTER 5V 300W
Packaging: Box
Power (Watts): 300W
Features: Adjustable Output, PFC, Remote On/Off, Remote Sense, Universal Input
Size / Dimension: 7.83" L x 4.13" W x 1.61" H (199.0mm x 105.0mm x 41.0mm)
Mounting Type: Chassis Mount
Voltage - Input: 85 ~ 264 VAC, 120 ~ 370 VDC
Type: Enclosed
Operating Temperature: -40°C ~ 70°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial)
Approval Agency: CB, CE, cURus, TUV
Efficiency: 82%
Voltage - Output 1: 5V
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 3 kV
Current - Output 1: 60 A
на замовлення 60 шт:
HRPG-300-5 HRPG-300-5 Виробник : MEAN WELL HRPG-300-spec.pdf AC/DC, 300W, Вхід: 85-264 VAC/120-370VDC, Вихід: 5V/60А, розміри 199х105х41 мм, -40...+70 C Група товару: AC-DC-перетворювачі в корпусі/кожусі Од. вим: шт
кількість в упаковці: 1 шт
товару немає в наявності
HRPG-300-5 HRPG-300-5 Виробник : MEAN WELL HRPG-300-spec.pdf AC/DC, 300W, Вхід: 85-264 VAC/120-370VDC, Вихід: 5V/60А, розміри 199х105х41 мм, -40...+70 C Група товару: MEAN WELL Од. вим: шт