Продукція > OHMITE > HS300 16R F
HS300 16R F
HS300 16R F Ohmite
acl_hs10-1890310.pdf
Виробник: Ohmite
Wirewound Resistors - Chassis Mount 300W 16 1%
на замовлення 15 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: 300 WATTS AL HOUSEDNN16 OHMS 1%, Power (Watts): 300W, Tolerance: ±1%, Lead Style: M6 Threaded, Features: Pulse Withstanding, Packaging: Box, Package / Case: Axial, Box, Temperature Coefficient: 100ppm/°C, Size / Dimension: 5.028" L x 2.854" W (127.70mm x 72.50mm), Composition: Wirewound, Mounting Feature: Flanges, Coating, Housing Type: Aluminum, Height - Seated (Max): 1.646" (41.80mm), Resistance: 16 Ohms.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
HS300 16R F HS300 16R F Виробник : ARCOL / Ohmite acl_hs10-1890310.pdf Wirewound Resistors - Chassis Mount 300W 16 1%
на замовлення 4 шт:
Кількість Ціна
HS30016RF HS30016RF Виробник : Ohmite 63883169052553acl_hs1.pdf Res Wirewound 16Ohm 1% 60W/300W ±100ppm/°C Aluminum Housed Axial
на замовлення 1 шт:
Power (Watts): 300W
Tolerance: ±1%
Lead Style: M6 Threaded
Features: Pulse Withstanding
Packaging: Box
Package / Case: Axial, Box
Temperature Coefficient: 100ppm/°C
Size / Dimension: 5.028" L x 2.854" W (127.70mm x 72.50mm)
Composition: Wirewound
Mounting Feature: Flanges
Coating, Housing Type: Aluminum
Height - Seated (Max): 1.646" (41.80mm)
Resistance: 16 Ohms