Продукція > OHMITE > HS300 1R5 F
HS300 1R5 F
HS300 1R5 F Ohmite
acl_hs10.pdf
Виробник: Ohmite
Wirewound Resistors - Chassis Mount 300W 1.5 1%
на замовлення 38 шт:
Написати відгук
Description: OHMITE - HS300 1R5 F - Widerstand, 1.5 ohm, HS Series, 300 W, ± 1%, Lötfahne, 2.5 kV, tariffCode: 85332900, Produkthöhe: 41.8mm, rohsCompliant: YES, Widerstandstechnologie: Drahtwiderstand, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Widerstandstyp: Hochleistung, Nennleistung: 300W, Widerstand: 1.5ohm, usEccn: EAR99, Betriebstemperatur, min.: -°C, Produktlänge: 127.7mm, euEccn: NLR, Produktpalette: HS Series, productTraceability: No, Nennspannung: 2.5kV, Betriebstemperatur, max.: -°C, Produktbreite: 72.5mm, SVHC: No SVHC (23-Jan-2024).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
HS3001R5F HS3001R5F Виробник : Ohmite 63883169052553acl_hs1.pdf Res Wirewound 1.5 Ohm 1% 60/300W ±100ppm/°C Aluminum Housed AXL Chassis Mount
на замовлення 16 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 5
на замовлення 16 шт:
HS300 1R5 F HS300 1R5 F Виробник : OHMITE acl_hs1.pdf?r=false Description: OHMITE - HS300 1R5 F - Widerstand, 1.5 ohm, HS Series, 300 W, ± 1%, Lötfahne, 2.5 kV
tariffCode: 85332900
Produkthöhe: 41.8mm
rohsCompliant: YES
Widerstandstechnologie: Drahtwiderstand
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Widerstandstyp: Hochleistung
Nennleistung: 300W
Widerstand: 1.5ohm
usEccn: EAR99
Betriebstemperatur, min.: -°C
Produktlänge: 127.7mm
euEccn: NLR
Produktpalette: HS Series
productTraceability: No
Nennspannung: 2.5kV
Betriebstemperatur, max.: -°C
Produktbreite: 72.5mm
SVHC: No SVHC (23-Jan-2024)
на замовлення 24 шт:
на замовлення 14 шт:
Мінімальне замовлення: 4
HS300 1R5 F HS300 1R5 F Виробник : ARCOL acl_hs1.pdf?r=false Description: RES CHAS MNT 1.5 OHM 1% 300W
на замовлення 3 шт:
HS300 1R5 F HS300 1R5 F Виробник : ARCOL/OHMITE HS-10-05.45.pdf Category: Power resistors
Description: Resistor: wire-wound; screw; 1.5Ω; 300W; ±1%; 2.5kV; 100ppm/°C
Type of resistor: wire-wound
Mounting: screw
Resistance: 1.5Ω
Power: 300W
Tolerance: ±1%
Operating voltage: 2.5kV
Body dimensions: 128x72.5x41.8mm
Resistor features: needs additional heatsink
Temperature coefficient: 100ppm/°C
Leads: M6 screws
Mounting holes pitch: 104x59mm
Power without heatsink: 60W