HS300 27R F
HS300 27R F ARCOL/OHMITE
HS-10-05.45.pdf
Виробник: ARCOL/OHMITE
Category: Power resistors
Description: Resistor: wire-wound; screw; 27Ω; 300W; ±1%; 2.5kV; 128x72.5x41.8mm
Resistance: 27Ω
Tolerance: ±1%
Power: 300W
Mounting: screw
Operating voltage: 2.5kV
Temperature coefficient: 100ppm/°C
Body dimensions: 128x72.5x41.8mm
Resistor features: needs additional heatsink
Mounting holes pitch: 104x59mm
Power without heatsink: 60W
Leads: M6 screws
Type of resistor: wire-wound
на замовлення 16 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Написати відгук
Category: Power resistors, Description: Resistor: wire-wound; screw; 27Ω; 300W; ±1%; 2.5kV; 128x72.5x41.8mm, Resistance: 27Ω, Tolerance: ±1%, Power: 300W, Mounting: screw, Operating voltage: 2.5kV, Temperature coefficient: 100ppm/°C, Body dimensions: 128x72.5x41.8mm, Resistor features: needs additional heatsink, Mounting holes pitch: 104x59mm, Power without heatsink: 60W, Leads: M6 screws, Type of resistor: wire-wound.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
HS300 27R F HS300 27R F Виробник : ARCOL / Ohmite acl_hs10-1890310.pdf Wirewound Resistors - Chassis Mount 300W 27 1%
на замовлення 17 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
HS300 27R F HS300 27R F Виробник : Ohmite acl_hs1.pdf Wirewound Resistors - Chassis Mount 300W 27 1%
на замовлення 15 шт:
HS30027RF HS30027RF Виробник : Ohmite 63883169052553acl_hs1.pdf Res Wirewound 27 Ohm 1% 60/300W ±100ppm/°C Aluminum Housed AXL Chassis Mount
на замовлення 8 шт:
Мінімальне замовлення: 4
HS300 27R F HS300 27R F Виробник : Ohmite acl_hs1.pdf Description: RES CHAS MNT 27 OHM 1% 300W