HS300 4R7 F
HS300 4R7 F ARCOL / Ohmite
acl_hs10-1890310.pdf
Виробник: ARCOL / Ohmite
Wirewound Resistors - Chassis Mount PWR RES 300W 4.7 1%
на замовлення 16 шт:
термін постачання 315-324 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: Power resistors, Description: Resistor: wire-wound; screw; 4.7Ω; 300W; ±1%; 2.5kV; 100ppm/°C, Type of resistor: wire-wound, Resistance: 4.7Ω, Power: 300W, Tolerance: ±1%, Operating voltage: 2.5kV, Temperature coefficient: 100ppm/°C, Body dimensions: 128x72.5x41.8mm, Mounting holes pitch: 104x59mm, Power without heatsink: 60W, Leads: M6 screws, Resistor features: needs additional heatsink, Mounting: screw.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
HS300 4R7 F HS300 4R7 F Виробник : Ohmite acl_hs10.pdf Wirewound Resistors - Chassis Mount PWR RES 300W 4.7 1%
на замовлення 9 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
HS300 4R7 F HS300 4R7 F Виробник : ARCOL/OHMITE HS-10-05.45.pdf Category: Power resistors
Description: Resistor: wire-wound; screw; 4.7Ω; 300W; ±1%; 2.5kV; 100ppm/°C
Type of resistor: wire-wound
Resistance: 4.7Ω
Power: 300W
Tolerance: ±1%
Operating voltage: 2.5kV
Temperature coefficient: 100ppm/°C
Body dimensions: 128x72.5x41.8mm
Mounting holes pitch: 104x59mm
Power without heatsink: 60W
Leads: M6 screws
Resistor features: needs additional heatsink
Mounting: screw
на замовлення 16 шт:
HS3004R7F HS3004R7F Виробник : Ohmite 63883169052553acl_hs1.pdf Res Wirewound 4.7 Ohm 1% 60/300W ±100ppm/°C Aluminum Housed AXL Chassis Mount
на замовлення 6 шт:
Мінімальне замовлення: 2
HS300 4R7 F HS300 4R7 F Виробник : Ohmite acl_hs1.pdf?r=false Description: RES CHAS MNT 4.7 OHM 1% 300W