Продукція > ARCOL > HS300 4R7 J
HS300 4R7 J
HS300 4R7 J ARCOL
acl_hs1.pdf?r=false
Виробник: ARCOL
Description: ALUMIN HOUSE 300 W 4.7 OHMS 5%
Packaging: Bulk
Power (Watts): 300W
Tolerance: ±5%
Lead Style: M6 Threaded
Package / Case: Axial, Box
Temperature Coefficient: ±100ppm/°C
Size / Dimension: 5.027" L x 1.791" W (127.70mm x 45.50mm)
Composition: Wirewound
Mounting Feature: Flanges
Coating, Housing Type: Aluminum
Height - Seated (Max): 1.646" (41.80mm)
Part Status: Active
Resistance: 4.7 Ohms
на замовлення 9 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Написати відгук
Description: OHMITE - HS300 4R7 J - Widerstand, 4.7 ohm, HS Series, 300 W, ± 5%, Lötfahne, 2.5 kV, tariffCode: 85332900, Produkthöhe: 41.8mm, rohsCompliant: YES, Widerstandstechnologie: Drahtwiderstand, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Widerstandsmontage: Panelmontage, Qualifikation: MIL-PRF-18546, Nennleistung: 300W, Widerstandstyp: Hochleistung, Widerstand: 4.7ohm, usEccn: EAR99, Betriebstemperatur, min.: -°C, Widerstandstoleranz: 5%, Widerstandsanschlüsse: Lötfahne, Temperaturkoeffizient: 100ppm/C, Produktlänge: 127.7mm, euEccn: NLR, Produktpalette: HS Series, productTraceability: No, Nennspannung: 2.5kV, Betriebstemperatur, max.: -°C, Produktbreite: 72.5mm, SVHC: No SVHC (27-Jun-2024).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
HS300 4R7 J HS300 4R7 J Виробник : OHMITE acl_hs1.pdf?r=false Description: OHMITE - HS300 4R7 J - Widerstand, 4.7 ohm, HS Series, 300 W, ± 5%, Lötfahne, 2.5 kV
tariffCode: 85332900
Produkthöhe: 41.8mm
rohsCompliant: YES
Widerstandstechnologie: Drahtwiderstand
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Widerstandsmontage: Panelmontage
Qualifikation: MIL-PRF-18546
Nennleistung: 300W
Widerstandstyp: Hochleistung
Widerstand: 4.7ohm
usEccn: EAR99
Betriebstemperatur, min.: -°C
Widerstandstoleranz: 5%
Widerstandsanschlüsse: Lötfahne
Temperaturkoeffizient: 100ppm/C
Produktlänge: 127.7mm
euEccn: NLR
Produktpalette: HS Series
productTraceability: No
Nennspannung: 2.5kV
Betriebstemperatur, max.: -°C
Produktbreite: 72.5mm
SVHC: No SVHC (27-Jun-2024)
на замовлення 32 шт:
Кількість Ціна
HS300 4R7 J HS300 4R7 J Виробник : ARCOL / Ohmite acl_hs10-1890310.pdf Wirewound Resistors - Chassis Mount 300W 4.7 Ohms 5%
на замовлення 20 шт:
HS300 4R7 J HS300 4R7 J Виробник : Ohmite acl_hs10-1890310.pdf Wirewound Resistors - Chassis Mount 300W 4.7 Ohms 5%
на замовлення 36 шт:
HS3004R7J HS3004R7J Виробник : Ohmite 63883169052553acl_hs1.pdf Wirewound Resistors - Chassis Mount 300W 4.7 Ohms