HS300 5R F
HS300 5R F ARCOL/OHMITE
HS-10-05.45.pdf
Виробник: ARCOL/OHMITE
Category: Power resistors
Description: Resistor: wire-wound; screw; 5Ω; 300W; ±1%; 2.5kV; 128x72.5x41.8mm
Mounting: screw
Resistor features: needs additional heatsink
Type of resistor: wire-wound
Body dimensions: 128x72.5x41.8mm
Mounting holes pitch: 104x59mm
Resistance:
Power: 300W
Tolerance: ±1%
Power without heatsink: 60W
Operating voltage: 2.5kV
Temperature coefficient: 100ppm/°C
Leads: M6 screws
на замовлення 5 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Написати відгук
Description: ARCOL - HS300 5R F - Widerstand, Aluminium, 5 ohm, HS Series, 300 W, ± 1%, Gewindestift, 2.5 kV, tariffCode: 85332900, Produkthöhe: 41.8mm, rohsCompliant: YES, Widerstandstechnologie: Drahtwiderstand, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Widerstandsmontage: Panelmontage, Qualifikation: MIL-PRF-18546, Nennleistung: 300W, Widerstandstyp: Hochleistung, Widerstand: 5ohm, usEccn: EAR99, Betriebstemperatur, min.: -, Widerstandstoleranz: ± 1%, Widerstandsanschlüsse: Gewindestift, Temperaturkoeffizient: ± 100ppm/°C, Produktlänge: 127.7mm, euEccn: NLR, Produktpalette: HS Series, productTraceability: No, Nennspannung: 2.5kV, Betriebstemperatur, max.: -, Produktbreite: 72.5mm, SVHC: No SVHC (21-Jan-2025).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
HS300 5R F HS300 5R F Виробник : ARCOL acl_hs10.pdf?r=false Description: ARCOL - HS300 5R F - Widerstand, Aluminium, 5 ohm, HS Series, 300 W, ± 1%, Gewindestift, 2.5 kV
tariffCode: 85332900
Produkthöhe: 41.8mm
rohsCompliant: YES
Widerstandstechnologie: Drahtwiderstand
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Widerstandsmontage: Panelmontage
Qualifikation: MIL-PRF-18546
Nennleistung: 300W
Widerstandstyp: Hochleistung
Widerstand: 5ohm
usEccn: EAR99
Betriebstemperatur, min.: -
Widerstandstoleranz: ± 1%
Widerstandsanschlüsse: Gewindestift
Temperaturkoeffizient: ± 100ppm/°C
Produktlänge: 127.7mm
euEccn: NLR
Produktpalette: HS Series
productTraceability: No
Nennspannung: 2.5kV
Betriebstemperatur, max.: -
Produktbreite: 72.5mm
SVHC: No SVHC (21-Jan-2025)
на замовлення 1 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
HS300 5R F HS300 5R F Виробник : Ohmite acl_hs10.pdf?r=false Wirewound Resistors - Chassis Mount 300W 5.0 1%
на замовлення 7 шт:
HS3005RF Виробник : Ohmite nods.pdf Chassis Mount Resistor
на замовлення 6 шт:
Мінімальне замовлення: 5
на замовлення 6 шт:
на замовлення 31 шт:
Мінімальне замовлення: 4
HS300 5R F HS300 5R F Виробник : Ohmite acl_hs10.pdf?r=false Description: RES CHAS MNT 5 OHMS 1% 300W
Packaging: Box
Power (Watts): 300W
Tolerance: ±1%
Lead Style: M6 Threaded
Features: Pulse Withstanding
Package / Case: Axial, Box
Size / Dimension: 5.028" L x 2.854" W (127.70mm x 72.50mm)
Composition: Wirewound
Mounting Feature: Flanges
Coating, Housing Type: Aluminum
Height - Seated (Max): 1.646" (41.80mm)
Resistance: 5 Ohms