Продукція > ARCOL > HS50 12R J
HS50 12R J
HS50 12R J ARCOL
HS_Resistors.pdf
Виробник: ARCOL
Description: ARCOL - HS50 12R J - Widerstand, axial bedrahtet, 12 ohm, HS Series, 50 W, ± 5%, Lötfahne, 1.25 kV
tariffCode: 85332900
Produkthöhe: 14.8mm
rohsCompliant: YES
Widerstandstechnologie: Drahtwiderstand
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Widerstandsmontage: Panelmontage
Qualifikation: MIL-PRF-18546
Nennleistung: 50W
Widerstandstyp: Hochleistung
Widerstand: 12ohm
usEccn: EAR99
Betriebstemperatur, min.: -
Widerstandstoleranz: 5%
Widerstandsanschlüsse: Lötfahne
Temperaturkoeffizient: 100ppm/C
Produktlänge: 49.1mm
euEccn: NLR
Produktpalette: HS Series
productTraceability: No
Nennspannung: 1.25kV
Betriebstemperatur, max.: -
Produktbreite: 28mm
SVHC: No SVHC (23-Jan-2024)
на замовлення 121 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 5
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: ARCOL - HS50 12R J - Widerstand, axial bedrahtet, 12 ohm, HS Series, 50 W, ± 5%, Lötfahne, 1.25 kV, tariffCode: 85332900, Produkthöhe: 14.8mm, rohsCompliant: YES, Widerstandstechnologie: Drahtwiderstand, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Widerstandsmontage: Panelmontage, Qualifikation: MIL-PRF-18546, Nennleistung: 50W, Widerstandstyp: Hochleistung, Widerstand: 12ohm, usEccn: EAR99, Betriebstemperatur, min.: -, Widerstandstoleranz: 5%, Widerstandsanschlüsse: Lötfahne, Temperaturkoeffizient: 100ppm/C, Produktlänge: 49.1mm, euEccn: NLR, Produktpalette: HS Series, productTraceability: No, Nennspannung: 1.25kV, Betriebstemperatur, max.: -, Produktbreite: 28mm, SVHC: No SVHC (23-Jan-2024).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
HS50 12R J HS50 12R J Виробник : ARCOL / Ohmite acl_hs10-1890310.pdf Wirewound Resistors - Chassis Mount 50W 12 Ohms 5%
на замовлення 263 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 2
HS5012RJ HS5012RJ Виробник : Ohmite 63883169052553acl_hs1.pdf Res Wirewound 12Ohm 5% 14W/50W ±100ppm/°C Aluminum Housed Axial
на замовлення 200 шт:
Мінімальне замовлення: 38
HS50 12R J HS50 12R J Виробник : Ohmite acl_hs10.pdf Wirewound Resistors - Chassis Mount 50W 12 Ohms 5%
на замовлення 48 шт:
на замовлення 200 шт:
Мінімальне замовлення: 2
HS50 12R J HS50 12R J Виробник : Ohmite HS_Resistors.pdf Description: RES CHAS MNT 12 OHM 5% 50W
Packaging: Bulk
Power (Watts): 50W
Tolerance: ±5%
Lead Style: Solder Lugs
Features: Pulse Withstanding
Package / Case: Axial, Box
Temperature Coefficient: ±100ppm/°C
Size / Dimension: 1.933" L x 0.559" W (49.10mm x 14.20mm)
Composition: Wirewound
Mounting Feature: Flanges
Coating, Housing Type: Aluminum
Height - Seated (Max): 0.583" (14.80mm)
Part Status: Active
Resistance: 12 Ohms
на замовлення 372 шт:
на замовлення 30 шт:
HS5012RJ HS5012RJ Виробник : Ohmite 63883169052553acl_hs1.pdf Res Wirewound 12 Ohm 5% 14/50W ±100ppm/°C Aluminum Housed AXL Chassis Mount