HS50 220R J
HS50 220R J ARCOL/OHMITE
HS-10-05.45.pdf
Виробник: ARCOL/OHMITE
Category: Power resistors
Description: Resistor: wire-wound; with heatsink; screw; 220Ω; 50W; ±5%; 160V
Leads: for soldering
Resistor features: needs additional heatsink
Mounting: screw
Type of resistor: wire-wound
Kind of resistor: with heatsink
Mounting holes pitch: 39.7x21.4mm
Body dimensions: 49.1x29.7x14.8mm
Tolerance: ±5%
Power without heatsink: 14W
Power: 50W
Temperature coefficient: 100ppm/°C
Operating voltage: 160V
Resistance: 220Ω
на замовлення 102 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 2
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: OHMITE - HS50 220R J - Widerstand, 220 ohm, HS Series, 50 W, ± 5%, Lötfahne, 1.25 kV, tariffCode: 85332900, Produkthöhe: 14.8mm, rohsCompliant: YES, Widerstandstechnologie: Drahtwiderstand, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Widerstandsmontage: Panelmontage, Qualifikation: MIL-PRF-18546, Nennleistung: 50W, Widerstandstyp: Hochleistung, isCanonical: Y, Widerstand: 220ohm, usEccn: EAR99, Betriebstemperatur, min.: -, Widerstandstoleranz: ± 5%, Widerstandsanschlüsse: Lötfahne, Temperaturkoeffizient: ± 100ppm/°C, Produktlänge: 49.1mm, euEccn: NLR, Produktpalette: HS Series, productTraceability: Yes-Date/Lot Code, Nennspannung: 1.25kV, Betriebstemperatur, max.: -, Produktbreite: 28mm, SVHC: No SVHC (27-Jun-2024).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
HS50 220R J HS50 220R J Виробник : Ohmite 63883169052553acl_hs1.pdf Res Wirewound 220Ohm 5% 14W/50W ±100ppm/°C Aluminum Housed Axial
на замовлення 211 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 35
Мінімальне замовлення: 40
на замовлення 57 шт:
Мінімальне замовлення: 31
на замовлення 200 шт:
Мінімальне замовлення: 31
на замовлення 200 шт:
Мінімальне замовлення: 2
Мінімальне замовлення: 40
HS50 220R J HS50 220R J Виробник : Ohmite acl_hs10.pdf Wirewound Resistors - Chassis Mount 50W 220 Ohms 5%
на замовлення 221 шт:
HS50 220R J HS50 220R J Виробник : OHMITE 2661022.pdf Description: OHMITE - HS50 220R J - Widerstand, 220 ohm, HS Series, 50 W, ± 5%, Lötfahne, 1.25 kV
tariffCode: 85332900
Produkthöhe: 14.8mm
Qualifikation: MIL-PRF-18546
Nennleistung: 50W
Widerstandstyp: Hochleistung
isCanonical: Y
Widerstand: 220ohm
usEccn: EAR99
Betriebstemperatur, min.: -
Widerstandstoleranz: ± 5%
Widerstandsanschlüsse: Lötfahne
Temperaturkoeffizient: ± 100ppm/°C
Produktlänge: 49.1mm
euEccn: NLR
Produktpalette: HS Series
productTraceability: Yes-Date/Lot Code
Nennspannung: 1.25kV
Betriebstemperatur, max.: -
Produktbreite: 28mm
SVHC: No SVHC (27-Jun-2024)
HS50 220R J HS50 220R J Виробник : Ohmite HS_Resistors.pdf Description: RES CHAS MNT 220 OHM 5% 50W
Packaging: Bulk
Power (Watts): 50W
Tolerance: ±5%
Lead Style: Solder Lugs
Features: Pulse Withstanding
Package / Case: Axial, Box
Size / Dimension: 1.933" L x 0.559" W (49.10mm x 14.20mm)
Coating, Housing Type: Aluminum
Height - Seated (Max): 0.583" (14.80mm)
Part Status: Active
Resistance: 220 Ohms