Продукція > OHMITE > HS50 50K F
HS50 50K F
HS50 50K F Ohmite
acl_hs10.pdf
Виробник: Ohmite
Wirewound Resistors - Chassis Mount 50W 50K OHM1%
на замовлення 64 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Написати відгук
Category: Power resistors, Description: Resistor: wire-wound; screw; 50kΩ; 50W; ±1%; 1.25kV; 100ppm/°C, Resistance: 50kΩ, Mounting: screw, Tolerance: ±1%, Resistor features: needs additional heatsink, Type of resistor: wire-wound, Body dimensions: 49.1x29.7x14.8mm, Mounting holes pitch: 39.7x21.4mm, Power: 50W, Power without heatsink: 14W, Temperature coefficient: 100ppm/°C, Operating voltage: 1.25kV, Leads: for soldering.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
HS50 50K F HS50 50K F Виробник : ARCOL / Ohmite acl_hs10-1890310.pdf Wirewound Resistors - Chassis Mount 50W 50K OHM1%
на замовлення 105 шт:
Кількість Ціна
HS5050KF HS5050KF Виробник : Ohmite 63883169052553acl_hs1.pdf Res Wirewound 50KOhm 1% 14W/50W ±25ppm/°C Aluminum Housed Axial
на замовлення 56 шт:
Мінімальне замовлення: 32
HS50 50K F HS50 50K F Виробник : ARCOL/OHMITE Arcol_HS10_300.pdf Category: Power resistors
Description: Resistor: wire-wound; screw; 50kΩ; 50W; ±1%; 1.25kV; 100ppm/°C
Resistance: 50kΩ
Mounting: screw
Tolerance: ±1%
Resistor features: needs additional heatsink
Type of resistor: wire-wound
Body dimensions: 49.1x29.7x14.8mm
Mounting holes pitch: 39.7x21.4mm
Power: 50W
Power without heatsink: 14W
Temperature coefficient: 100ppm/°C
Operating voltage: 1.25kV
Leads: for soldering
на замовлення 190 шт:
Мінімальне замовлення: 2
на замовлення 56 шт:
HS50 50K F HS50 50K F Виробник : Ohmite hs-datasheet.pdf?r=false Description: RES CHAS MNT 50 OHMS 1% 50W
Power (Watts): 50W
Tolerance: ±1%
Lead Style: Solder Lugs
Features: Pulse Withstanding
Packaging: Box
Package / Case: Axial, Box
Temperature Coefficient: 25ppm/°C
Size / Dimension: 1.933" L x 1.102" W (49.10mm x 28.00mm)
Composition: Wirewound
Mounting Feature: Flanges
Coating, Housing Type: Aluminum
Height - Seated (Max): 0.583" (14.80mm)
Resistance: 50 kOhms