HS50 R15 J
HS50 R15 J ARCOL/OHMITE
hs_arcol.pdf
Виробник: ARCOL/OHMITE
Category: Power resistors
Description: Resistor: wire-wound; with heatsink; screw; 150mΩ; 50W; ±5%; 1.25kV
Type of resistor: wire-wound
Kind of resistor: with heatsink
Mounting: screw
Resistance: 0.15Ω
Power: 50W
Tolerance: ±5%
Temperature coefficient: 100ppm/°C
Body dimensions: 49.1x29.7x14.8mm
Mounting holes pitch: 39.7x21.4mm
Power without heatsink: 14W
Operating voltage: 1.25kV
Leads: for soldering
Resistor features: needs additional heatsink
на замовлення 536 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 2
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: OHMITE - HS50 R15 J - Widerstand, 0.15 ohm, HS Series, 50 W, ± 5%, Lötfahne, 1.25 kV, tariffCode: 85332900, Produkthöhe: 14.8mm, rohsCompliant: YES, Widerstandstechnologie: Drahtwiderstand, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Widerstandsmontage: Panelmontage, Qualifikation: MIL-PRF-18546, Nennleistung: 50W, Widerstandstyp: Hochleistung, isCanonical: Y, Widerstand: 0.15ohm, usEccn: EAR99, Betriebstemperatur, min.: -, Widerstandstoleranz: ± 5%, Widerstandsanschlüsse: Lötfahne, Temperaturkoeffizient: ± 100ppm/°C, Produktlänge: 49.1mm, euEccn: NLR, Produktpalette: HS Series, productTraceability: No, Nennspannung: 1.25kV, Betriebstemperatur, max.: -, Produktbreite: 28mm, SVHC: No SVHC (27-Jun-2024).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
HS50R15J HS50R15J Виробник : Ohmite 63883169052553acl_hs1.pdf Res Wirewound 0.15 Ohm 5% 14/50W ±100ppm/°C Aluminum Housed AXL Chassis Mount
на замовлення 105 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 41
HS50 R15 J HS50 R15 J Виробник : OHMITE acl_hs1.pdf?r=false Description: OHMITE - HS50 R15 J - Widerstand, 0.15 ohm, HS Series, 50 W, ± 5%, Lötfahne, 1.25 kV
tariffCode: 85332900
Produkthöhe: 14.8mm
rohsCompliant: YES
Widerstandstechnologie: Drahtwiderstand
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Widerstandsmontage: Panelmontage
Qualifikation: MIL-PRF-18546
Nennleistung: 50W
Widerstandstyp: Hochleistung
isCanonical: Y
Widerstand: 0.15ohm
usEccn: EAR99
Betriebstemperatur, min.: -
Widerstandstoleranz: ± 5%
Widerstandsanschlüsse: Lötfahne
Temperaturkoeffizient: ± 100ppm/°C
Produktlänge: 49.1mm
euEccn: NLR
Produktpalette: HS Series
productTraceability: No
Nennspannung: 1.25kV
Betriebstemperatur, max.: -
Produktbreite: 28mm
SVHC: No SVHC (27-Jun-2024)
на замовлення 77 шт:
Мінімальне замовлення: 2
на замовлення 960 шт:
Мінімальне замовлення: 40
HS50 R15 J HS50 R15 J Виробник : Ohmite acl_hs1.pdf?r=false Description: RES CHAS MNT 0.15 OHM 5% 50W
товару немає в наявності
HS50 R15 J HS50 R15 J Виробник : ARCOL / Ohmite acl_hs10-1890310.pdf Wirewound Resistors - Chassis Mount 50W 0.15 OHM 5%