Продукція > OHMITE > HS50 R47 J
HS50 R47 J
HS50 R47 J Ohmite
acl_hs10-1890310.pdf
Виробник: Ohmite
Wirewound Resistors - Chassis Mount 50W 0.47 OHM 5%
на замовлення 11 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Написати відгук
Description: OHMITE - HS50 R47 J - Widerstand, 0.47 ohm, HS Series, 50 W, ± 5%, Lötfahne, 1.25 kV, tariffCode: 85332900, Produkthöhe: 14.8mm, rohsCompliant: YES, Widerstandstechnologie: Drahtwiderstand, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Widerstandsmontage: Panelmontage, Qualifikation: MIL-PRF-18546, Nennleistung: 50W, Widerstandstyp: Hochleistung, Widerstand: 0.47ohm, usEccn: EAR99, Betriebstemperatur, min.: -, Widerstandstoleranz: ± 5%, Widerstandsanschlüsse: Lötfahne, Temperaturkoeffizient: ± 100ppm/°C, Produktlänge: 49.1mm, euEccn: NLR, Produktpalette: HS Series, productTraceability: No, Nennspannung: 1.25kV, Betriebstemperatur, max.: -, Produktbreite: 28mm, SVHC: No SVHC (27-Jun-2024).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
HS50R47J HS50R47J Виробник : Ohmite 63883169052553acl_hs1.pdf Res Wirewound 470mOhm 5% 14W/50W ±100ppm/°C Aluminum Housed Axial
на замовлення 40 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 31
на замовлення 40 шт:
Мінімальне замовлення: 2
HS50 R47 J HS50 R47 J Виробник : ARCOL/OHMITE hs_arcol.pdf Category: Power resistors
Description: Resistor: wire-wound; with heatsink; screw; 470mΩ; 50W; ±5%; 1.25kV
Type of resistor: wire-wound
Mounting: screw
Resistance: 0.47Ω
Power: 50W
Tolerance: ±5%
Operating voltage: 1.25kV
Body dimensions: 49.1x29.7x14.8mm
Temperature coefficient: 100ppm/°C
Power without heatsink: 14W
Leads: for soldering
Resistor features: needs additional heatsink
Kind of resistor: with heatsink
Mounting holes pitch: 39.7x21.4mm
на замовлення 41 шт:
HS50 R47 J HS50 R47 J Виробник : Ohmite HS_Resistors.pdf Description: RES CHAS MNT 0.47 OHM 5% 50W
Packaging: Bulk
Power (Watts): 50W
Tolerance: ±5%
Lead Style: Solder Lugs
Package / Case: Axial, Box
Size / Dimension: 1.933" L x 0.559" W (49.10mm x 14.20mm)
Composition: Wirewound
Mounting Feature: Flanges
Coating, Housing Type: Aluminum
Height - Seated (Max): 0.583" (14.80mm)
Resistance: 470 mOhms
на замовлення 57 шт:
HS50 R47 J HS50 R47 J Виробник : OHMITE HS_Resistors.pdf Description: OHMITE - HS50 R47 J - Widerstand, 0.47 ohm, HS Series, 50 W, ± 5%, Lötfahne, 1.25 kV
tariffCode: 85332900
Produkthöhe: 14.8mm
rohsCompliant: YES
Widerstandstechnologie: Drahtwiderstand
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Widerstandsmontage: Panelmontage
Qualifikation: MIL-PRF-18546
Nennleistung: 50W
Widerstandstyp: Hochleistung
Widerstand: 0.47ohm
usEccn: EAR99
Betriebstemperatur, min.: -
Widerstandstoleranz: ± 5%
Widerstandsanschlüsse: Lötfahne
Temperaturkoeffizient: ± 100ppm/°C
Produktlänge: 49.1mm
euEccn: NLR
Produktpalette: HS Series
productTraceability: No
Nennspannung: 1.25kV
Betriebstemperatur, max.: -
Produktbreite: 28mm
SVHC: No SVHC (27-Jun-2024)
на замовлення 46 шт:
Мінімальне замовлення: 2