Продукція > SAMTEC INC. > HTMS-120-02-G-S
HTMS-120-02-G-S
HTMS-120-02-G-S Samtec Inc.
htms-1xx-xx-xx-x-xxx-mkt.pdf
Виробник: Samtec Inc.
Description: CONN HEADER VERT 20POS 1.27MM
Packaging: Tube
Connector Type: Header
Current Rating (Amps): 5A per Contact
Mounting Type: Through Hole
Number of Positions: 20
Number of Rows: 1
Style: Board to Board
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Contact Type: Male Pin
Fastening Type: Push-Pull
Number of Positions Loaded: All
Termination: Solder
Material Flammability Rating: UL94 V-0
Contact Material: Phosphor Bronze
Insulation Color: Black
Pitch - Mating: 0.050" (1.27mm)
Contact Finish - Mating: Gold
Contact Finish Thickness - Mating: 10.0µin (0.25µm)
Contact Finish - Post: Gold
Contact Shape: Square
Contact Length - Post: 0.120" (3.05mm)
Insulation Height: 0.100" (2.54mm)
Shrouding: Unshrouded
Overall Contact Length: 0.320" (8.13mm)
Insulation Material: Liquid Crystal Polymer (LCP)
Contact Length - Mating: 0.100" (2.54mm)
на замовлення 128 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 22
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CONN HEADER VERT 20POS 1.27MM, Packaging: Tube, Connector Type: Header, Current Rating (Amps): 5A per Contact, Mounting Type: Through Hole, Number of Positions: 20, Number of Rows: 1, Style: Board to Board, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Contact Type: Male Pin, Fastening Type: Push-Pull, Number of Positions Loaded: All, Termination: Solder, Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Material: Phosphor Bronze, Insulation Color: Black, Pitch - Mating: 0.050" (1.27mm), Contact Finish - Mating: Gold, Contact Finish Thickness - Mating: 10.0µin (0.25µm), Contact Finish - Post: Gold, Contact Shape: Square, Contact Length - Post: 0.120" (3.05mm), Insulation Height: 0.100" (2.54mm), Shrouding: Unshrouded, Overall Contact Length: 0.320" (8.13mm), Insulation Material: Liquid Crystal Polymer (LCP), Contact Length - Mating: 0.100" (2.54mm).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
HTMS-120-02-G-S HTMS-120-02-G-S Виробник : Samtec htms_th-2854371.pdf Headers & Wire Housings Through-hole Micro Header, 0.050" x 0.100" Pitch