IDPC-25-350
IDPC-25-350 MEAN WELL
IDPC-25-spec.pdf
Виробник: MEAN WELL
Category: LED Power Supplies
Description: Power supply: switching; LED; 25W; 49÷70VDC; 350mA; 90÷295VAC; 82%
Output voltage: 49...70V DC
Output current: 0.35A
Manufacturer series: IDPC-25
Body dimensions: 114.5x72.5x20mm
Efficiency: 82%
Operating temperature: -20...40°C
Protection: short circuit protection SCP
Number of outputs: 1
Application: LED
Additional functions: active PFC; dimming function 0-10V DC; PWM controlled dimming function
Supply voltage: 90...295V AC; 127...417V DC
Operating modes: constant current
Power supply unit features: flicker free
Kind of power supply: LED
Caution!: rated parameters obtained at full load
Type of power supply: switching
Electrical connection: terminal block
Power consumption without load: <0.5W
Power: 25W
на замовлення 6 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Написати відгук
Category: LED Power Supplies, Description: Power supply: switching; LED; 25W; 49÷70VDC; 350mA; 90÷295VAC; 82%, Output voltage: 49...70V DC, Output current: 0.35A, Manufacturer series: IDPC-25, Body dimensions: 114.5x72.5x20mm, Efficiency: 82%, Operating temperature: -20...40°C, Protection: short circuit protection SCP, Number of outputs: 1, Application: LED, Additional functions: active PFC; dimming function 0-10V DC; PWM controlled dimming function, Supply voltage: 90...295V AC; 127...417V DC, Operating modes: constant current, Power supply unit features: flicker free, Kind of power supply: LED, Caution!: rated parameters obtained at full load, Type of power supply: switching, Electrical connection: terminal block, Power consumption without load: .
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
IDPC-25-350 IDPC-25-350 Виробник : MEAN WELL USA Inc. IDPC-25-spec.pdf Description: LED DRVR CC AC/DC 49-70V 350MA
Features: SCP
Packaging: Box
Size / Dimension: 4.51" L x 2.85" W x 0.79" H (114.5mm x 72.5mm x 20.0mm)
Voltage - Output: 49 ~ 70V
Type: Constant Current
Operating Temperature: -20°C ~ 50°C
Termination Style: Terminal Block
Voltage - Input (Max): 295VAC
Approval Agency: CB, CCC, CE, cURus, ENEC
Efficiency: 82%
Topology: AC DC Converter
Current - Output (Max): 350mA
Dimming: Analog, PWM
Voltage - Input (Min): 90VAC
Part Status: Not For New Designs
Power (Watts): 25 W
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 3.75 kV
DigiKey Programmable: Not Verified
на замовлення 11 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
IDPC-25-350 IDPC-25-350 Виробник : MEAN WELL IDPC-25-spec.pdf LED Power Supplies 24.5W 49-70V 350mA CC Dimming