Продукція > MEAN WELL > IDPC-25A-1050
IDPC-25A-1050
IDPC-25A-1050 MEAN WELL
IDPC-25-spec.pdf
Виробник: MEAN WELL
Category: LED Power Supplies
Description: Power supply: switching; LED; 25W; 16.8÷24VDC; 1050mA; 90÷295VAC
Type of power supply: switching
Application: LED
Kind of power supply: LED
Power: 25W
Output voltage: 16.8...24V DC
Output current: 1.05A
Supply voltage: 90...295V AC; 127...417V DC
Body dimensions: 114.5x72.5x20mm
Manufacturer series: IDPC-25
Protection: short circuit protection SCP
Operating temperature: -20...40°C
Electrical connection: terminal block
Number of outputs: 2
Additional functions: active PFC; auxiliary output 12V DC; dimming function 0-10V DC; PWM controlled dimming function
Efficiency: 80%
Power consumption without load: <0.5W
Operating modes: constant current
Caution!: rated parameters obtained at full load
Power supply unit features: flicker free
на замовлення 1 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Написати відгук
Category: LED Power Supplies, Description: Power supply: switching; LED; 25W; 16.8÷24VDC; 1050mA; 90÷295VAC, Type of power supply: switching, Application: LED, Kind of power supply: LED, Power: 25W, Output voltage: 16.8...24V DC, Output current: 1.05A, Supply voltage: 90...295V AC; 127...417V DC, Body dimensions: 114.5x72.5x20mm, Manufacturer series: IDPC-25, Protection: short circuit protection SCP, Operating temperature: -20...40°C, Electrical connection: terminal block, Number of outputs: 2, Additional functions: active PFC; auxiliary output 12V DC; dimming function 0-10V DC; PWM controlled dimming function, Efficiency: 80%, Power consumption without load: .
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
IDPC-25A-1050 IDPC-25A-1050 Виробник : MEAN WELL USA Inc. IDPC-25-spec.pdf Description: LED DRVR CC AC/DC 16.8-24V 1.05A
Packaging: Box
Features: SCP
Size / Dimension: 4.51" L x 2.85" W x 0.79" H (114.5mm x 72.5mm x 20.0mm)
Voltage - Output: 16.8 ~ 24V
Type: Constant Current
Operating Temperature: -20°C ~ 50°C
Termination Style: Terminal Block
Voltage - Input (Max): 295VAC
Approval Agency: CB, CCC, CE, cURus, ENEC
Efficiency: 80%
Topology: AC DC Converter
Current - Output (Max): 1.05A
Dimming: Analog, PWM
Voltage - Input (Min): 90VAC
Part Status: Not For New Designs
Power (Watts): 25 W
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 3.75 kV
DigiKey Programmable: Not Verified
на замовлення 14 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
IDPC-25A-1050 IDPC-25A-1050 Виробник : MEAN WELL IDPC-25-spec.pdf LED Power Supplies 25.2W 16.8-24V1050mA CC Dimming Auxiliary