IDPC-45-700
IDPC-45-700 MEAN WELL
IDPC-45(DA)-spec.pdf
Виробник: MEAN WELL
Category: LED Power Supplies
Description: Power supply: switching; LED; 44.8W; 38÷64VDC; 700mA; 90÷295VAC
Output voltage: 38...64V DC
Output current: 0.7A
Manufacturer series: IDPC-45
Body dimensions: 120x66.5x25mm
Efficiency: 85%
Operating temperature: -20...40°C
Protection: short circuit protection SCP
Number of outputs: 1
Application: LED
Additional functions: active PFC; dimming function 0-10V DC; PWM controlled dimming function
Supply voltage: 90...295V AC; 127...417V DC
Operating modes: constant current
Power supply unit features: flicker free
Kind of power supply: LED
Caution!: rated parameters obtained at full load
Type of power supply: switching
Electrical connection: terminal block
Power consumption without load: <0.5W
Power: 44.8W
на замовлення 18 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: LED Power Supplies, Description: Power supply: switching; LED; 44.8W; 38÷64VDC; 700mA; 90÷295VAC, Output voltage: 38...64V DC, Output current: 0.7A, Manufacturer series: IDPC-45, Body dimensions: 120x66.5x25mm, Efficiency: 85%, Operating temperature: -20...40°C, Protection: short circuit protection SCP, Number of outputs: 1, Application: LED, Additional functions: active PFC; dimming function 0-10V DC; PWM controlled dimming function, Supply voltage: 90...295V AC; 127...417V DC, Operating modes: constant current, Power supply unit features: flicker free, Kind of power supply: LED, Caution!: rated parameters obtained at full load, Type of power supply: switching, Electrical connection: terminal block, Power consumption without load: .
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
IDPC-45-700 IDPC-45-700 Виробник : MEAN WELL IDPC-45%28DA%29-spec.pdf AC/DC, 44.8W, Вхід: 90-295VAC/127-416VDC, Вихід: 700mA/38-64V, розміри 120x66.5x25 мм, -20...+40 С, PCB Група товару: AC/DC-перетворювачі для LED Од. вим: шт
кількість в упаковці: 1 шт
на замовлення 9 шт:
термін постачання 5 дні (днів)
Кількість Ціна
IDPC-45-700 IDPC-45-700 Виробник : MEAN WELL IDPC-45%28DA%29-spec.pdf AC/DC, 44.8W, Вхід: 90-295VAC/127-416VDC, Вихід: 700mA/38-64V, розміри 120x66.5x25 мм, -20...+40 С, PCB Група товару: MEAN WELL Од. вим: шт
кількість в упаковці: 1 шт
на замовлення 9 шт:
термін постачання 5 дні (днів)
IDPC-45-700 IDPC-45-700 Виробник : MEAN WELL USA Inc. IDPC-45-spec.pdf Description: LED DRVR CC AC/DC 38-64V 700MA
Features: SCP
Packaging: Box
Size / Dimension: 4.72" L x 2.62" W x 0.98" H (120.0mm x 66.5mm x 25.0mm)
Voltage - Output: 38 ~ 64V
Type: Constant Current
Operating Temperature: -20°C ~ 40°C
Termination Style: Terminal Block
Voltage - Input (Max): 295VAC
Approval Agency: CB, CCC, CE, cURus, ENEC
Efficiency: 85%
Topology: AC DC Converter
Current - Output (Max): 700mA
Dimming: Analog, PWM
Voltage - Input (Min): 90VAC
Part Status: Not For New Designs
Power (Watts): 45 W
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 3.75 kV
DigiKey Programmable: Not Verified
на замовлення 15 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
IDPC-45-700 Виробник : MEAN WELL MWEC_S_A0011714516_1-2552169.pdf LED Power Supplies 44.8W 38-64V 700mA Open CC 2in1 Dimming