Продукція > MEAN WELL > IDPC-45A-350
IDPC-45A-350
IDPC-45A-350 MEAN WELL
IDPC-45(DA)-spec.pdf
Виробник: MEAN WELL
Category: LED Power Supplies
Description: Power supply: switching; LED; 33.25W; 57÷95VDC; 350mA; 90÷295VAC
Output voltage: 57...95V DC
Output current: 0.35A
Manufacturer series: IDPC-45
Body dimensions: 120x66.5x25mm
Efficiency: 86%
Operating temperature: -20...40°C
Protection: short circuit protection SCP
Number of outputs: 2
Application: LED
Additional functions: active PFC; auxiliary output 12V DC; dimming function 0-10V DC; PWM controlled dimming function
Supply voltage: 90...295V AC; 127...417V DC
Operating modes: constant current
Power supply unit features: flicker free
Kind of power supply: LED
Caution!: rated parameters obtained at full load
Type of power supply: switching
Electrical connection: terminal block
Power consumption without load: <0.5W
Power: 33.25W
на замовлення 1 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Написати відгук
Category: LED Power Supplies, Description: Power supply: switching; LED; 33.25W; 57÷95VDC; 350mA; 90÷295VAC, Output voltage: 57...95V DC, Output current: 0.35A, Manufacturer series: IDPC-45, Body dimensions: 120x66.5x25mm, Efficiency: 86%, Operating temperature: -20...40°C, Protection: short circuit protection SCP, Number of outputs: 2, Application: LED, Additional functions: active PFC; auxiliary output 12V DC; dimming function 0-10V DC; PWM controlled dimming function, Supply voltage: 90...295V AC; 127...417V DC, Operating modes: constant current, Power supply unit features: flicker free, Kind of power supply: LED, Caution!: rated parameters obtained at full load, Type of power supply: switching, Electrical connection: terminal block, Power consumption without load: .
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
IDPC-45A-350 IDPC-45A-350 Виробник : MEAN WELL USA Inc. IDPC-45-spec.pdf Description: LED DRVR CC AC/DC 57-95V 350MA
Packaging: Box
Features: SCP
Size / Dimension: 4.72" L x 2.62" W x 0.98" H (120.0mm x 66.5mm x 25.0mm)
Voltage - Output: 57 ~ 95V
Type: Constant Current
Operating Temperature: -20°C ~ 40°C
Termination Style: Terminal Block
Voltage - Input (Max): 295VAC
Approval Agency: CB, CCC, CE, cURus, ENEC
Efficiency: 86%
Topology: AC DC Converter
Current - Output (Max): 350mA
Dimming: Analog, PWM
Voltage - Input (Min): 90VAC
Part Status: Not For New Designs
Power (Watts): 33 W
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 3.75 kV
DigiKey Programmable: Not Verified
на замовлення 11 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
IDPC-45A-350 Виробник : MEAN WELL IDPC-45-spec.pdf LED Power Supplies 33.25W 57-95V 350mA Open 2in1 Dim Aux DC