Продукція > MEAN WELL > IDPC-65-1750
IDPC-65-1750
IDPC-65-1750 MEAN WELL
IDPC-65(DA)-spec.pdf
Виробник: MEAN WELL
Category: LED Power Supplies
Description: Power supply: switching; LED; 63W; 27÷36VDC; 1750mA; 180÷295VAC
Output voltage: 27...36V DC
Output current: 1.75A
Manufacturer series: IDPC-65
Body dimensions: 130x67.5x20.5mm
Efficiency: 86%
Operating temperature: -20...40°C
Protection: short circuit protection SCP
Number of outputs: 1
Application: LED
Additional functions: active PFC; dimming function 0-10V DC; PWM controlled dimming function
Supply voltage: 180...295V AC; 254...417V DC
Operating modes: constant current
Power supply unit features: flicker free
Kind of power supply: LED
Caution!: rated parameters obtained at full load
Type of power supply: switching
Electrical connection: terminal block
Power consumption without load: <0.5W
Power: 63W
на замовлення 2 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Написати відгук
Category: LED Power Supplies, Description: Power supply: switching; LED; 63W; 27÷36VDC; 1750mA; 180÷295VAC, Output voltage: 27...36V DC, Output current: 1.75A, Manufacturer series: IDPC-65, Body dimensions: 130x67.5x20.5mm, Efficiency: 86%, Operating temperature: -20...40°C, Protection: short circuit protection SCP, Number of outputs: 1, Application: LED, Additional functions: active PFC; dimming function 0-10V DC; PWM controlled dimming function, Supply voltage: 180...295V AC; 254...417V DC, Operating modes: constant current, Power supply unit features: flicker free, Kind of power supply: LED, Caution!: rated parameters obtained at full load, Type of power supply: switching, Electrical connection: terminal block, Power consumption without load: .
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
IDPC-65-1750 IDPC-65-1750 Виробник : MEAN WELL IDPC-65%28DA%29-spec.pdf AC/DC, 63W, Вхід: 180-295VAC/254-416VDC, Вихід: 1750mA/27-36V, розміри 130x67.5x20.5 мм, -20...+40 С, PCB Група товару: AC/DC-перетворювачі для LED Од. вим: шт
кількість в упаковці: 1 шт
на замовлення 3 шт:
термін постачання 5 дні (днів)
Кількість Ціна
IDPC-65-1750 IDPC-65-1750 Виробник : MEAN WELL IDPC-65%28DA%29-spec.pdf AC/DC, 63W, Вхід: 180-295VAC/254-416VDC, Вихід: 1750mA/27-36V, розміри 130x67.5x20.5 мм, -20...+40 С, PCB Група товару: MEAN WELL Од. вим: шт
кількість в упаковці: 1 шт
на замовлення 3 шт:
термін постачання 5 дні (днів)
IDPC-65-1750 IDPC-65-1750 Виробник : MEAN WELL IDPC-65-spec.pdf LED Power Supplies 63W 1750mA 27-36V CC Dimming
на замовлення 2 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
IDPC-65-1750 IDPC-65-1750 Виробник : MEAN WELL USA Inc. IDPC-65-spec.pdf Description: LED DRVR CC AC/DC 27-36V 1.75A
Packaging: Box
Features: SCP
Size / Dimension: 5.12" L x 2.66" W x 0.81" H (130.0mm x 67.5mm x 20.5mm)
Voltage - Output: 27 ~ 36V
Type: Constant Current
Operating Temperature: -20°C ~ 40°C
Termination Style: Terminal Block
Voltage - Input (Max): 295VAC
Approval Agency: CB, CE, CCC, cURus, ENEC
Efficiency: 86%
Topology: AC DC Converter
Current - Output (Max): 1.75A
Dimming: Analog, PWM
Voltage - Input (Min): 180VAC
Part Status: Not For New Designs
Power (Watts): 63 W
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 3.75 kV