Продукція > MEAN WELL > IDPC-65A-700
IDPC-65A-700
IDPC-65A-700 MEAN WELL
IDPC-65(DA)-spec.pdf
Виробник: MEAN WELL
Category: LED Power Supplies
Description: Power supply: switching; LED; 65.1W; 69÷93VDC; 700mA; 180÷295VAC
Output voltage: 69...93V DC
Output current: 0.7A
Manufacturer series: IDPC-65
Body dimensions: 130x67.5x20.5mm
Efficiency: 89%
Operating temperature: -20...40°C
Protection: short circuit protection SCP
Number of outputs: 2
Application: LED
Additional functions: active PFC; auxiliary output 12V DC; dimming function 0-10V DC; PWM controlled dimming function
Supply voltage: 180...295V AC; 254...417V DC
Operating modes: constant current
Power supply unit features: flicker free
Kind of power supply: LED
Caution!: rated parameters obtained at full load
Type of power supply: switching
Electrical connection: terminal block
Power consumption without load: <0.5W
Power: 65.1W
на замовлення 38 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Написати відгук
Category: LED Power Supplies, Description: Power supply: switching; LED; 65.1W; 69÷93VDC; 700mA; 180÷295VAC, Output voltage: 69...93V DC, Output current: 0.7A, Manufacturer series: IDPC-65, Body dimensions: 130x67.5x20.5mm, Efficiency: 89%, Operating temperature: -20...40°C, Protection: short circuit protection SCP, Number of outputs: 2, Application: LED, Additional functions: active PFC; auxiliary output 12V DC; dimming function 0-10V DC; PWM controlled dimming function, Supply voltage: 180...295V AC; 254...417V DC, Operating modes: constant current, Power supply unit features: flicker free, Kind of power supply: LED, Caution!: rated parameters obtained at full load, Type of power supply: switching, Electrical connection: terminal block, Power consumption without load: .
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
IDPC-65A-700 IDPC-65A-700 Виробник : MEAN WELL USA Inc. IDPC-65-spec.pdf Description: LED DRVR CC AC/DC 69-93V 700MA
Packaging: Box
Features: SCP
Size / Dimension: 5.12" L x 2.66" W x 0.81" H (130.0mm x 67.5mm x 20.5mm)
Voltage - Output: 69 ~ 93V
Type: Constant Current
Operating Temperature: -20°C ~ 40°C
Termination Style: Terminal Block
Voltage - Input (Max): 295VAC
Approval Agency: CB, CE, CCC, cURus, ENEC
Efficiency: 89%
Topology: AC DC Converter
Current - Output (Max): 700mA
Dimming: Analog, PWM
Voltage - Input (Min): 180VAC
Part Status: Not For New Designs
Power (Watts): 65 W
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 3.75 kV
DigiKey Programmable: Not Verified
на замовлення 6 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
IDPC-65A-700 IDPC-65A-700 Виробник : MEAN WELL IDPC-65-spec.pdf LED Power Supplies 65.1W 700mA 69-93V CC Dimming Aux DCout