IDPV-25A-24
  • IDPV-25A-24
  • IDPV-25A-24
IDPV-25A-24 MEAN WELL
IDPV-25-spec.pdf Mean_Well_LED-Catalog.pdf
Виробник: MEAN WELL
Category: LED Power Supplies
Description: Power supply: switching; LED; 25.2W; 24VDC; 1.05A; 90÷295VAC; OUT: 2
Supply voltage: 90...295V AC; 127...417V DC
Operating temperature: -20...40°C
Additional functions: active PFC; auxiliary output 12V DC; dimming function 0-10V DC; PWM controlled dimming function
Power supply unit features: PWM style output
Caution!: rated parameters obtained at full load
Type of power supply: switching
Electrical connection: terminal block
Manufacturer series: IDPV-25
Body dimensions: 114.5x72.5x20mm
Power consumption without load: <0.5W
Number of outputs: 2
Output current: 1.05A
Operating modes: constant voltage
Protection: anti-overload OPP; short circuit protection SCP
Output voltage: 24V DC
Power: 25.2W
Efficiency: 81%
Kind of power supply: LED
Application: LED
на замовлення 1 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: LED POWER SUPPLIES 25.2W 24V 1.0, Packaging: Box, Features: OCP, SCP, Size / Dimension: 4.51" L x 2.85" W x 0.79" H (114.5mm x 72.5mm x 20.0mm), Voltage - Output: 24V, Type: Constant Voltage, Operating Temperature: -20°C ~ 45°C, Termination Style: Terminal Block, Voltage - Input (Max): 295VAC, Approval Agency: CB, CCC, CE, cURus, ENEC, Efficiency: 81%, Topology: AC DC Converter, Current - Output (Max): 1.05A, Dimming: PWM, Voltage - Input (Min): 90VAC, Part Status: Not For New Designs, Power (Watts): 25 W, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 3.75 kV, DigiKey Programmable: Not Verified.
Інші пропозиції IDPV-25A-24
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
IDPV-25A-24 IDPV-25A-24 Виробник : MEAN WELL IDPV-25-spec.pdf LED Power Supplies 25.2W 24V 1.05A CV 2in1 Dim Aux DC Out
на замовлення 18 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
IDPV-25A-24 IDPV-25A-24 Виробник : MEAN WELL USA Inc. IDPV-25-spec.pdf Description: LED POWER SUPPLIES 25.2W 24V 1.0
Packaging: Box
Features: OCP, SCP
Size / Dimension: 4.51" L x 2.85" W x 0.79" H (114.5mm x 72.5mm x 20.0mm)
Voltage - Output: 24V
Type: Constant Voltage
Operating Temperature: -20°C ~ 45°C
Termination Style: Terminal Block
Voltage - Input (Max): 295VAC
Approval Agency: CB, CCC, CE, cURus, ENEC
Efficiency: 81%
Topology: AC DC Converter
Current - Output (Max): 1.05A
Dimming: PWM
Voltage - Input (Min): 90VAC
Part Status: Not For New Designs
Power (Watts): 25 W
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 3.75 kV