IDPV-45-48
IDPV-45-48 MEAN WELL
Category: LED Power Supplies
Description: Power supply: switching; LED; 45W; 48VDC; 0.94A; 90÷295VAC; IDPV-45
Kind of power supply: LED
Power: 45W
Output voltage: 48V DC
Output current: 0.94A
Supply voltage: 90...295V AC; 127...417V DC
Body dimensions: 120x66.5x22mm
Protection: anti-overload OPP; short circuit protection SCP
Operating temperature: -20...40°C
Electrical connection: terminal block
Number of outputs: 1
Efficiency: 88%
Power consumption without load: <0.5W
Operating modes: constant voltage
Caution!: rated parameters obtained at full load
Additional functions: active PFC; dimming function 0-10V DC; PWM controlled dimming function
Manufacturer series: IDPV-45
Power supply unit features: PWM style output
на замовлення 9 шт:
Написати відгук
Description: O/P 48V0.94A, Packaging: Box, Features: OCP, SCP, Size / Dimension: 4.72" L x 2.62" W x 0.87" H (120.0mm x 66.5mm x 22.0mm), Voltage - Output: 48V, Type: Constant Voltage, Operating Temperature: -20°C ~ 40°C, Termination Style: Terminal Block, Voltage - Input (Max): 295VAC, Approval Agency: CB, CCC, CE, cURus, ENEC, Efficiency: 88%, Topology: AC DC Converter, Current - Output (Max): 940mA, Dimming: Analog, PWM, Voltage - Input (Min): 90VAC, Part Status: Not For New Designs, Power (Watts): 45 W, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 3.75 kV, DigiKey Programmable: Not Verified.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
IDPV-45-48 IDPV-45-48 Виробник : MEAN WELL USA Inc. IDPV-45-spec.pdf Description: O/P 48V0.94A
Packaging: Box
Features: OCP, SCP
Size / Dimension: 4.72" L x 2.62" W x 0.87" H (120.0mm x 66.5mm x 22.0mm)
Voltage - Output: 48V
Type: Constant Voltage
Operating Temperature: -20°C ~ 40°C
Termination Style: Terminal Block
Voltage - Input (Max): 295VAC
Approval Agency: CB, CCC, CE, cURus, ENEC
Efficiency: 88%
Topology: AC DC Converter
Current - Output (Max): 940mA
Dimming: Analog, PWM
Voltage - Input (Min): 90VAC
Part Status: Not For New Designs
Power (Watts): 45 W
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 3.75 kV
DigiKey Programmable: Not Verified
на замовлення 6 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
IDPV-45-48 IDPV-45-48 Виробник : MEAN WELL IDPV-45-spec.pdf LED Power Supplies 45.12W 48V 0.94A CV 2in1 Dimming