IDPV-65-24
IDPV-65-24 MEAN WELL
IDPV-65-spec.pdf
Виробник: MEAN WELL
Category: LED Power Supplies
Description: Power supply: switching; LED; 58W; 24VDC; 2.4A; 180÷295VAC; IDPV-65
Supply voltage: 180...295V AC; 254...417V DC
Operating temperature: -20...40°C
Additional functions: active PFC; dimming function 0-10V DC; PWM controlled dimming function
Power supply unit features: PWM style output
Caution!: rated parameters obtained at full load
Type of power supply: switching
Electrical connection: terminal block
Manufacturer series: IDPV-65
Body dimensions: 130x67.5x22mm
Power consumption without load: <0.5W
Number of outputs: 1
Output current: 2.4A
Operating modes: constant voltage
Protection: anti-overload OPP; short circuit protection SCP
Output voltage: 24V DC
Power: 58W
Efficiency: 87%
Kind of power supply: LED
Application: LED
на замовлення 2 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: O/P 24V2.4A, Packaging: Box, Features: OCP, SCP, Size / Dimension: 5.12" L x 2.66" W x 0.87" H (130.0mm x 67.5mm x 22.0mm), Voltage - Output: 24V, Type: Constant Voltage, Operating Temperature: -20°C ~ 40°C, Termination Style: Terminal Block, Voltage - Input (Max): 295VAC, Approval Agency: CB, CCC, CE, cURus, ENEC, Efficiency: 87%, Topology: AC DC Converter, Current - Output (Max): 2.4A, Dimming: Analog, PWM, Voltage - Input (Min): 180VAC, Part Status: Not For New Designs, Power (Watts): 58 W, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 3.75 kV, DigiKey Programmable: Not Verified.
Інші пропозиції IDPV-65-24
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
IDPV-65-24 IDPV-65-24 Виробник : MEAN WELL IDPV-65-spec.pdf LED Power Supplies 57.6W 24V 2.4A CV 2in1 Dimming
на замовлення 2 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
IDPV-65-24 IDPV-65-24 Виробник : MEAN WELL USA Inc. IDPV-65-spec.pdf Description: O/P 24V2.4A
Packaging: Box
Features: OCP, SCP
Size / Dimension: 5.12" L x 2.66" W x 0.87" H (130.0mm x 67.5mm x 22.0mm)
Voltage - Output: 24V
Type: Constant Voltage
Operating Temperature: -20°C ~ 40°C
Termination Style: Terminal Block
Voltage - Input (Max): 295VAC
Approval Agency: CB, CCC, CE, cURus, ENEC
Efficiency: 87%
Topology: AC DC Converter
Current - Output (Max): 2.4A
Dimming: Analog, PWM
Voltage - Input (Min): 180VAC
Part Status: Not For New Designs
Power (Watts): 58 W
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 3.75 kV