IH03BQ251K
IH03BQ251K Vishay Dale
ih.pdf
Виробник: Vishay Dale
Description: FIXED IND 250UH 5A 90 MOHM TH
Tolerance: ±10%
Package / Case: Radial, Horizontal Cylinder
Size / Dimension: 0.800" Dia x 1.625" L (20.32mm x 41.28mm)
Mounting Type: Through Hole
Shielding: Unshielded
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 90mOhm Max
Current - Saturation (Isat): 4A
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 1 kHz
Part Status: Active
Inductance: 250 µH
Current Rating (Amps): 5 A
на замовлення 45 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: FIXED IND 250UH 5A 90 MOHM TH, Tolerance: ±10%, Package / Case: Radial, Horizontal Cylinder, Size / Dimension: 0.800" Dia x 1.625" L (20.32mm x 41.28mm), Mounting Type: Through Hole, Shielding: Unshielded, Type: Drum Core, Wirewound, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 90mOhm Max, Current - Saturation (Isat): 4A, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 1 kHz, Part Status: Active, Inductance: 250 µH, Current Rating (Amps): 5 A.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
IH03BQ251K IH03BQ251K Виробник : Vishay / Dale ih.pdf Power Inductors - Leaded Radial Hi Cur 250uH