IH10BQ100K
IH10BQ100K Vishay Dale
ih.pdf
Виробник: Vishay Dale
Description: FIXED IND 10UH 16A 12 MOHM TH
Packaging: Bag
Tolerance: ±10%
Package / Case: Radial, Horizontal Cylinder
Size / Dimension: 0.635" Dia x 1.375" L (16.13mm x 34.93mm)
Mounting Type: Through Hole
Shielding: Unshielded
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 12mOhm Max
Current - Saturation (Isat): 19A
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 1 kHz
Part Status: Active
Inductance: 10 µH
Current Rating (Amps): 16 A
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: FIXED IND 10UH 16A 12 MOHM TH, Packaging: Bag, Tolerance: ±10%, Package / Case: Radial, Horizontal Cylinder, Size / Dimension: 0.635" Dia x 1.375" L (16.13mm x 34.93mm), Mounting Type: Through Hole, Shielding: Unshielded, Type: Drum Core, Wirewound, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 12mOhm Max, Current - Saturation (Isat): 19A, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 1 kHz, Part Status: Active, Inductance: 10 µH, Current Rating (Amps): 16 A.
Інші пропозиції IH10BQ100K
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
IH10BQ100K IH10BQ100K Виробник : Vishay / Dale ih.pdf Power Inductors - Leaded Radial Hi Cur 10uH