IH10BQ270K
IH10BQ270K Vishay Dale
ih.pdf
Виробник: Vishay Dale
Description: FIXED IND 27UH 12.5A 18 MOHM TH
Tolerance: ±10%
Package / Case: Radial, Horizontal Cylinder
Size / Dimension: 0.935" Dia x 1.125" L (23.75mm x 28.58mm)
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 18mOhm Max
Current - Saturation (Isat): 12A
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 1 kHz
Inductance: 27 µH
Current Rating (Amps): 12.5 A
Написати відгук
Description: FIXED IND 27UH 12.5A 18 MOHM TH, Tolerance: ±10%, Package / Case: Radial, Horizontal Cylinder, Size / Dimension: 0.935" Dia x 1.125" L (23.75mm x 28.58mm), Mounting Type: Through Hole, Shielding: Unshielded, Type: Drum Core, Wirewound, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 18mOhm Max, Current - Saturation (Isat): 12A, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 1 kHz, Inductance: 27 µH, Current Rating (Amps): 12.5 A.
Інші пропозиції IH10BQ270K
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
IH10BQ270K IH10BQ270K Виробник : Vishay / Dale ih.pdf Power Inductors - Leaded Radial Hi Cur 27uH