IHD1BH121L Vishay Dale
ihd.pdf
Виробник: Vishay Dale
Description: FIXED IND 120UH 940MA 283MOHM TH
Tolerance: ±15%
Package / Case: Axial
Size / Dimension: 0.270" Dia x 0.700" L (6.85mm x 17.78mm)
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 283mOhm Max
Current - Saturation (Isat): 660mA
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 1 kHz
Inductance: 120 µH
Current Rating (Amps): 940 mA
Написати відгук
Description: FIXED IND 120UH 940MA 283MOHM TH, Tolerance: ±15%, Package / Case: Axial, Size / Dimension: 0.270" Dia x 0.700" L (6.85mm x 17.78mm), Mounting Type: Through Hole, Shielding: Unshielded, Type: Drum Core, Wirewound, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 283mOhm Max, Current - Saturation (Isat): 660mA, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 1 kHz, Inductance: 120 µH, Current Rating (Amps): 940 mA.
Інші пропозиції IHD1BH121L
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
IHD1BH121L IHD1BH121L Виробник : Vishay / Dale ihd.pdf Power Inductors - Leaded 120uH 15%