IHD1BH180L Vishay Dale
ihd.pdf
Виробник: Vishay Dale
Description: FIXED IND 18UH 2.4A 44 MOHM TH
Packaging: Bag
Tolerance: ±15%
Package / Case: Axial
Size / Dimension: 0.270" Dia x 0.700" L (6.85mm x 17.78mm)
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 44mOhm Max
Current - Saturation (Isat): 1.7A
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 1 kHz
Part Status: Active
Inductance: 18 µH
Current Rating (Amps): 2.4 A
Написати відгук
Description: FIXED IND 18UH 2.4A 44 MOHM TH, Packaging: Bag, Tolerance: ±15%, Package / Case: Axial, Size / Dimension: 0.270" Dia x 0.700" L (6.85mm x 17.78mm), Mounting Type: Through Hole, Shielding: Unshielded, Type: Drum Core, Wirewound, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 44mOhm Max, Current - Saturation (Isat): 1.7A, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 1 kHz, Part Status: Active, Inductance: 18 µH, Current Rating (Amps): 2.4 A.
Інші пропозиції IHD1BH180L
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
IHD1BH180L IHD1BH180L Виробник : Vishay / Dale ihd.pdf Power Inductors - Leaded IHD-1 18 15% B08