IHD1BH183L Vishay Dale
ihd.pdf
Виробник: Vishay Dale
Description: FIXED IND 18MH 80MA 40 OHM TH
Packaging: Bag
Tolerance: ±15%
Package / Case: Axial
Size / Dimension: 0.270" Dia x 0.700" L (6.85mm x 17.78mm)
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 40Ohm Max
Current - Saturation (Isat): 60mA
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 1 kHz
Part Status: Active
Inductance: 18 mH
Current Rating (Amps): 80 mA
Написати відгук
Description: FIXED IND 18MH 80MA 40 OHM TH, Packaging: Bag, Tolerance: ±15%, Package / Case: Axial, Size / Dimension: 0.270" Dia x 0.700" L (6.85mm x 17.78mm), Mounting Type: Through Hole, Shielding: Unshielded, Type: Drum Core, Wirewound, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 40Ohm Max, Current - Saturation (Isat): 60mA, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 1 kHz, Part Status: Active, Inductance: 18 mH, Current Rating (Amps): 80 mA.
Інші пропозиції IHD1BH183L
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
IHD1BH183L IHD1BH183L Виробник : Vishay / Dale ihd.pdf Power Inductors - Leaded IHD-1 18K 15% B08