Продукція > VISHAY DALE > IHDM1008BCEV2R2M20
IHDM1008BCEV2R2M20
IHDM1008BCEV2R2M20 Vishay Dale
ihdm-1008bc-x0.pdf
Виробник: Vishay Dale
Description: HIGH CURRENT THROUGH-HOLE INDUCT
Packaging: Tray
Tolerance: ±20%
Package / Case: Vertical, 2 PC Pin
Size / Dimension: 1.005" L x 0.816" W (25.53mm x 20.73mm)
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -40°C ~ 180°C
DC Resistance (DCR): 0.7mOhm Max
Frequency - Self Resonant: 69MHz
Current - Saturation (Isat): 204A
Material - Core: Iron Powder
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Supplier Device Package: Vertical, 2 PC Pin
Height - Seated (Max): 0.896" (22.75mm)
Part Status: Active
Inductance: 2.2 µH
Current Rating (Amps): 63 A
на замовлення 331 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 2
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: HIGH CURRENT THROUGH-HOLE INDUCT, Packaging: Tray, Tolerance: ±20%, Package / Case: Vertical, 2 PC Pin, Size / Dimension: 1.005" L x 0.816" W (25.53mm x 20.73mm), Mounting Type: Through Hole, Shielding: Unshielded, Type: Drum Core, Wirewound, Operating Temperature: -40°C ~ 180°C, DC Resistance (DCR): 0.7mOhm Max, Frequency - Self Resonant: 69MHz, Current - Saturation (Isat): 204A, Material - Core: Iron Powder, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Supplier Device Package: Vertical, 2 PC Pin, Height - Seated (Max): 0.896" (22.75mm), Part Status: Active, Inductance: 2.2 µH, Current Rating (Amps): 63 A.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
IHDM1008BCEV2R2M20 IHDM1008BCEV2R2M20 Виробник : VISHAY 4190455.pdf Description: VISHAY - IHDM1008BCEV2R2M20 - Leistungsinduktivität, 700 µOhm, 2.2µH, ±20%, ungeschirmt, 63A Irms, 158A Isat, IHDM-1008BC-x0
tariffCode: 85045000
Sättigungsstrom (Isat): 158A
productTraceability: Yes-Date/Lot Code
rohsCompliant: YES
Induktivitätstoleranz: ± 20%
Induktivität: 2.2µH
euEccn: NLR
RMS-Strom Irms: 63A
DC-Widerstand, max.: 700µohm
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
usEccn: EAR99
Bauart der Induktivität: Ungeschirmt
Produktpalette: IHDM-1008BC-x0 Series
SVHC: No SVHC (07-Nov-2024)
на замовлення 120 шт:
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 2
IHDM1008BCEV2R2M20 IHDM1008BCEV2R2M20 Виробник : Vishay / Dale ihdm-1008bc-x0.pdf Power Inductors - Leaded 2.2uH 20% 63 A