Продукція > VISHAY / DALE > IHDM1008BCEV6R8M20
IHDM1008BCEV6R8M20
IHDM1008BCEV6R8M20 Vishay / Dale
ihdm-1008bc-x0.pdf
Виробник: Vishay / Dale
Power Inductors - Leaded 6.8uH 20% 37 A
на замовлення 102 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Написати відгук
Description: HIGH CURRENT THROUGH-HOLE INDUCT, Packaging: Tray, Tolerance: ±20%, Package / Case: Vertical, 2 PC Pin, Size / Dimension: 1.005" L x 0.816" W (25.53mm x 20.73mm), Mounting Type: Through Hole, Shielding: Unshielded, Type: Wirewound, Operating Temperature: -40°C ~ 180°C, DC Resistance (DCR): 2mOhm Max, Frequency - Self Resonant: 30MHz, Current - Saturation (Isat): 110A, Material - Core: Iron Powder, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Supplier Device Package: Vertical, 2 PC Pin, Height - Seated (Max): 0.896" (22.75mm), Part Status: Active, Inductance: 6.8 µH, Current Rating (Amps): 37 A.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
Packaging: Tray
Tolerance: ±20%
Package / Case: Vertical, 2 PC Pin
Size / Dimension: 1.005" L x 0.816" W (25.53mm x 20.73mm)
Mounting Type: Through Hole
Shielding: Unshielded
Type: Wirewound
Operating Temperature: -40°C ~ 180°C
DC Resistance (DCR): 2mOhm Max
Frequency - Self Resonant: 30MHz
Current - Saturation (Isat): 110A
Material - Core: Iron Powder
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Supplier Device Package: Vertical, 2 PC Pin
Height - Seated (Max): 0.896" (22.75mm)
Part Status: Active
Inductance: 6.8 µH
Current Rating (Amps): 37 A