Продукція > VISHAY DALE > IHHP0806AZER2R2M01
IHHP0806AZER2R2M01
IHHP0806AZER2R2M01 Vishay Dale
ihhp-0806az-01.pdf
Виробник: Vishay Dale
Description: FIXED IND 2.2UH 2A 158 MOHM SMD
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 158mOhm Max
Current - Saturation (Isat): 2.1A
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.039" (1.00mm)
Part Status: Active
Inductance: 2.2 µH
Current Rating (Amps): 2 A
на замовлення 252000 шт:
Написати відгук
Description: VISHAY - IHHP0806AZER2R2M01 - Leistungsinduktivität (SMD), 2.2 µH, 2 A, Geschirmt, 2.1 A, IHHP-0806AZ-01 Series, tariffCode: 85045000, Produkthöhe: 1mm, rohsCompliant: YES, Induktivität: 2.2µH, Bauart der Induktivität: Geschirmt, Induktivitätstoleranz: ± 20%, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Bauform/Gehäuse der Induktivität: 0806 [Metrisch 2016], DC-Widerstand, max.: 0.158ohm, isCanonical: Y, usEccn: EAR99, Sättigungsstrom (Isat): 2.1A, RMS-Strom Irms: 2A, Produktlänge: 2mm, euEccn: NLR, Produktpalette: IHHP-0806AZ-01 Series, productTraceability: Yes-Date/Lot Code, Produktbreite: 1.6mm, SVHC: No SVHC (25-Jun-2025).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
IHHP0806AZER2R2M01 IHHP0806AZER2R2M01 Виробник : VISHAY ihhp-0806az-01.pdf Description: VISHAY - IHHP0806AZER2R2M01 - Leistungsinduktivität (SMD), 2.2 µH, 2 A, Geschirmt, 2.1 A, IHHP-0806AZ-01 Series
tariffCode: 85045000
productTraceability: No
rohsCompliant: YES
euEccn: NLR
isCanonical: Y
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
usEccn: EAR99
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 100
tariffCode: 85045000
Produkthöhe: 1mm
rohsCompliant: YES
Induktivität: 2.2µH
Bauart der Induktivität: Geschirmt
Induktivitätstoleranz: ± 20%
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Bauform/Gehäuse der Induktivität: 0806 [Metrisch 2016]
DC-Widerstand, max.: 0.158ohm
isCanonical: Y
usEccn: EAR99
Sättigungsstrom (Isat): 2.1A
RMS-Strom Irms: 2A
Produktlänge: 2mm
euEccn: NLR
Produktpalette: IHHP-0806AZ-01 Series
productTraceability: Yes-Date/Lot Code
Produktbreite: 1.6mm
SVHC: No SVHC (25-Jun-2025)
Мінімальне замовлення: 59
IHHP0806AZER2R2M01 IHHP0806AZER2R2M01 Виробник : Vishay Dale ihhp-0806az-01.pdf Description: FIXED IND 2.2UH 2A 158 MOHM SMD
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Nonstandard
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Part Status: Active
Inductance: 2.2 µH
Current Rating (Amps): 2 A
Мінімальне замовлення: 19
IHHP0806AZER2R2M01 IHHP0806AZER2R2M01 Виробник : Vishay / Dale ihhp-0806az-01.pdf Power Inductors - SMD 2.2uH 20% LowProfile High Current
Мінімальне замовлення: 14
IHHP0806AZER2R2M01 Виробник : VISHAY ihhp-0806az-01.pdf Category: Inductors
Description: Inductor: wire; SMD; 2.2uH; 2A; R: 132mΩ; ±20%; 2x1.6x1mm; -55÷125°C
Type of inductor: wire
Mounting: SMD
Inductance: 2.2µH
Operating current: 2A
Tolerance: ±20%
Body dimensions: 2x1.6x1mm
Operating temperature: -55...125°C
Inductor features: high current; low DCR/uH value; low profile; shielded; very low buzz noise
Resistance: 0.132Ω