Продукція > VISHAY DALE > IHLE4040DDER470M5A
IHLE4040DDER470M5A
IHLE4040DDER470M5A Vishay Dale
ihle-4040dd-5a.pdf
Виробник: Vishay Dale
Description: IHLE-4040DD-5A 47 20% ER E3
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.430" L x 0.426" W (10.92mm x 10.82mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Operating Temperature: -55°C ~ 155°C
DC Resistance (DCR): 178mOhm Max
Frequency - Self Resonant: 5.22MHz
Ratings: AEC-Q200
Current - Saturation (Isat): 4.1A
Material - Core: Metal Composite
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.174" (4.42mm)
Part Status: Active
Inductance: 47 µH
Current Rating (Amps): 3.1 A
на замовлення 500 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 500
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: VISHAY - IHLE4040DDER470M5A - INDUCTOR, AEC-Q200, 47UH, SHIELDED, 3.1A, tariffCode: 85045000, Produkthöhe: 4.3mm, rohsCompliant: YES, Induktivität: 47µH, Bauart der Induktivität: Shielded, Induktivitätstoleranz: 0, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Bauform/Gehäuse der Induktivität: -, DC-Widerstand, max.: 0.178ohm, Bauform - Leistungsinduktivität: 10.9mm x 10.8mm x 4.3mm, usEccn: EAR99, Sättigungsstrom (Isat): 4.1A, RMS-Strom Irms: 3.1A, Produktlänge: 10.9mm, euEccn: NLR, Produktpalette: IHLE-4040DD-5A Series, productTraceability: Yes-Date/Lot Code, Produktbreite: 10.8mm, directShipCharge: 25, SVHC: No SVHC (17-Jan-2022).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Nonstandard
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Ratings: AEC-Q200
Part Status: Active
Inductance: 47 µH
Current Rating (Amps): 3.1 A
на замовлення 772 шт:
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 3
IHLE4040DDER470M5A IHLE4040DDER470M5A Виробник : Vishay / Dale ihle-4040dd-5a.pdf Power Inductors - SMD 47uH 20% e-field Shield
на замовлення 627 шт:
Мінімальне замовлення: 3
IHLE4040DDER470M5A IHLE4040DDER470M5A Виробник : VISHAY 3132137.pdf Description: VISHAY - IHLE4040DDER470M5A - INDUCTOR, AEC-Q200, 47UH, SHIELDED, 3.1A
tariffCode: 85045000
Produkthöhe: 4.3mm
rohsCompliant: YES
Induktivität: 47µH
Bauart der Induktivität: Shielded
Induktivitätstoleranz: 0
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Bauform/Gehäuse der Induktivität: -
DC-Widerstand, max.: 0.178ohm
Bauform - Leistungsinduktivität: 10.9mm x 10.8mm x 4.3mm
usEccn: EAR99
Sättigungsstrom (Isat): 4.1A
RMS-Strom Irms: 3.1A
Produktlänge: 10.9mm
euEccn: NLR
Produktpalette: IHLE-4040DD-5A Series
productTraceability: Yes-Date/Lot Code
Produktbreite: 10.8mm
directShipCharge: 25
SVHC: No SVHC (17-Jan-2022)
на замовлення 480 шт:
Мінімальне замовлення: 5
IHLE4040DDER470M5A Виробник : VISHAY ihle-4040dd-5a.pdf Category: Inductors
Description: Inductor: wire; SMD; 1515; 47uH; Ioper: 3.1A; ±20%; 10.9x10.8mm
Mounting: SMD
Operating temperature: -55...155°C
Type of inductor: wire
Inductance: 47µH
Height: 4.29mm
Body dimensions: 10.9x10.8mm
Max resistance: 178mΩ
Operating current: 3.1A
Saturation current: 4.1A
Tolerance: ±20%
Test frequency: 0.1MHz
Resonant frequency: 5.22MHz