Продукція > VISHAY DALE > IMC0805ER1R2J01
IMC0805ER1R2J01
IMC0805ER1R2J01 Vishay Dale
imc08051.pdf
Виробник: Vishay Dale
Description: FIXED IND 1.2UH 150MA 2.6OHM SMD
Tolerance: ±5%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension: 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Unshielded
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
DC Resistance (DCR): 2.6Ohm Max
Q @ Freq: 15 @ 7.96MHz
Frequency - Self Resonant: 200MHz
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 7.96 MHz
Supplier Device Package: 0805 (2012 Metric)
Height - Seated (Max): 0.055" (1.40mm)
Part Status: Active
Inductance: 1.2 µH
Current Rating (Amps): 150 mA
на замовлення 1050 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 23
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: FIXED IND 1.2UH 150MA 2.6OHM SMD, Tolerance: ±5%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 0805 (2012 Metric), Size / Dimension: 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Unshielded, Type: Drum Core, Wirewound, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, DC Resistance (DCR): 2.6Ohm Max, Q @ Freq: 15 @ 7.96MHz, Frequency - Self Resonant: 200MHz, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 7.96 MHz, Supplier Device Package: 0805 (2012 Metric), Height - Seated (Max): 0.055" (1.40mm), Part Status: Active, Inductance: 1.2 µH, Current Rating (Amps): 150 mA.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
IMC0805ER1R2J01 IMC0805ER1R2J01 Виробник : Vishay / Dale imc08051.pdf RF Inductors - SMD 1.2uH 5%
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 19
IMC0805ER1R2J01 IMC0805ER1R2J01 Виробник : Vishay Dale imc08051.pdf Description: FIXED IND 1.2UH 150MA 2.6OHM SMD
Tolerance: ±5%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Unshielded
Type: Drum Core, Wirewound
Q @ Freq: 15 @ 7.96MHz
Material - Core: Ferrite
Part Status: Active
Inductance: 1.2 µH
Current Rating (Amps): 150 mA