Продукція > VISHAY DALE > IMC0805ER4R7J01
IMC0805ER4R7J01
IMC0805ER4R7J01 Vishay Dale
imc08051.pdf
Виробник: Vishay Dale
Description: FIXED IND 4.7UH 180MA 2.8OHM SMD
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±5%
Package / Case: 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension: 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Unshielded
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 2.8Ohm Max
Q @ Freq: 15 @ 7.96MHz
Frequency - Self Resonant: 50MHz
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 7.96 MHz
Supplier Device Package: 0805 (2012 Metric)
Height - Seated (Max): 0.055" (1.40mm)
Part Status: Active
Inductance: 4.7 µH
Current Rating (Amps): 180 mA
на замовлення 2000 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: FIXED IND 4.7UH 180MA 2.8OHM SMD, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±5%, Package / Case: 0805 (2012 Metric), Size / Dimension: 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Unshielded, Type: Drum Core, Wirewound, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 2.8Ohm Max, Q @ Freq: 15 @ 7.96MHz, Frequency - Self Resonant: 50MHz, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 7.96 MHz, Supplier Device Package: 0805 (2012 Metric), Height - Seated (Max): 0.055" (1.40mm), Part Status: Active, Inductance: 4.7 µH, Current Rating (Amps): 180 mA.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
IMC0805ER4R7J01 IMC0805ER4R7J01 Виробник : Vishay / Dale imc08051.pdf RF Inductors - SMD Wirewound, Surface Mount Inductor 0805, 4.7uH, 5%, 5.8GHz
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 24
IMC0805ER4R7J01 IMC0805ER4R7J01 Виробник : Vishay Dale imc08051.pdf Description: FIXED IND 4.7UH 180MA 2.8OHM SMD
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±5%
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Unshielded
Type: Drum Core, Wirewound
Q @ Freq: 15 @ 7.96MHz
Material - Core: Ferrite
Part Status: Active
Inductance: 4.7 µH
Current Rating (Amps): 180 mA