Продукція > SICK > IME18-12NPSZC0K
IME18-12NPSZC0K
IME18-12NPSZC0K SICK
dataSheet_IME18-12NPSZC0K_1040981_de.pdf
Виробник: SICK
Description: SICK - IME18-12NPSZC0K - Induktiver Näherungssensor, Baureihe IME, M18, 12mm, PNP, 10 bis 30V DC, M12-Steckverbinder
tariffCode: 90318080
Erfassungsreichweite, max.: 12mm
euEccn: NLR
DC-Versorgungsspannung, min.: 10VDC
Sensorausgang: PNP
DC-Versorgungsspannung, max.: 30VDC
usEccn: EAR99
Produktpalette: IME Series
SVHC: No SVHC (27-Jun-2024)
на замовлення 1 шт:
Написати відгук
Category: DC Cylindrical Inductive Sensors, Description: Sensor: inductive; OUT: PNP / NO; 0÷12mm; 10÷30VDC; M18; IP67; 200mA, Number of pins: 4, Max. operating current: 200mA, Manufacturer series: IME18, IP rating: IP67, Operating temperature: -25...75°C, Overall length: 50mm, Supply voltage: 10...30V DC, Body material: brass, Switching frequency max: 1kHz, Connection: M12 male, Kind of forehead: non-embedded, Type of sensor: inductive, Switch housing: M18, Plating material: nickel, Output configuration: PNP / NO, Range: 0...12mm.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
IME18-12NPSZC0K IME18-12NPSZC0K Виробник : SICK ime-1.pdf Category: DC Cylindrical Inductive Sensors
Description: Sensor: inductive; OUT: PNP / NO; 0÷12mm; 10÷30VDC; M18; IP67; 200mA
Number of pins: 4
Max. operating current: 200mA
Manufacturer series: IME18
IP rating: IP67
Operating temperature: -25...75°C
Overall length: 50mm
Supply voltage: 10...30V DC
Body material: brass
Switching frequency max: 1kHz