IMS05BH182K
IMS05BH182K Vishay Dale
IMS-5_Series.pdf
Виробник: Vishay Dale
Description: FIXED IND 1.8MH 50MA 29.9 OHM TH
Tolerance: ±10%
Package / Case: Axial
Size / Dimension: 0.162" Dia x 0.410" L (4.11mm x 10.41mm)
Mounting Type: Through Hole
Shielding: Shielded
Type: Molded
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
DC Resistance (DCR): 29.9Ohm Max
Q @ Freq: 45 @ 250kHz
Frequency - Self Resonant: 1MHz
Current - Saturation (Isat): 30mA
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 250 kHz
Part Status: Obsolete
Inductance: 1.8 mH
Current Rating (Amps): 50 mA
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: FIXED IND 1.8MH 50MA 29.9 OHM TH, Tolerance: ±10%, Package / Case: Axial, Size / Dimension: 0.162" Dia x 0.410" L (4.11mm x 10.41mm), Mounting Type: Through Hole, Shielding: Shielded, Type: Molded, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, DC Resistance (DCR): 29.9Ohm Max, Q @ Freq: 45 @ 250kHz, Frequency - Self Resonant: 1MHz, Current - Saturation (Isat): 30mA, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 250 kHz, Part Status: Obsolete, Inductance: 1.8 mH, Current Rating (Amps): 50 mA.
Інші пропозиції IMS05BH182K
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
IMS05BH182K IMS05BH182K Виробник : Vishay / Dale IMS-5_Series.pdf RF inductors - Leaded 1.8KuH 10%