IMS05RU562K
IMS05RU562K Vishay Dale
IMS-5_Series.pdf
Виробник: Vishay Dale
Description: FIXED IND 5.6MH 28MA 98.9 OHM TH
Tolerance: ±10%
Package / Case: Axial
Size / Dimension: 0.162" Dia x 0.410" L (4.11mm x 10.41mm)
Type: Molded
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
DC Resistance (DCR): 98.9Ohm Max
Q @ Freq: 44 @ 250kHz
Frequency - Self Resonant: 730kHz
Current - Saturation (Isat): 17mA
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 250 kHz
Inductance: 5.6 mH
Current Rating (Amps): 28 mA
Написати відгук
Description: FIXED IND 5.6MH 28MA 98.9 OHM TH, Tolerance: ±10%, Package / Case: Axial, Size / Dimension: 0.162" Dia x 0.410" L (4.11mm x 10.41mm), Mounting Type: Through Hole, Shielding: Shielded, Type: Molded, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, DC Resistance (DCR): 98.9Ohm Max, Q @ Freq: 44 @ 250kHz, Frequency - Self Resonant: 730kHz, Current - Saturation (Isat): 17mA, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 250 kHz, Inductance: 5.6 mH, Current Rating (Amps): 28 mA.