IOB-15-05C
IOB-15-05C MEAN WELL USA Inc.
IOB-15-spec.pdf
Виробник: MEAN WELL USA Inc.
Description: 15W;85-305VIN;5VO @2.8A VERTICAL
Package / Case: 16-SIP Module, 6 Leads
Size / Dimension: 1.75" L x 0.94" W x 0.59" H (44.5mm x 24.0mm x 15.0mm)
Mounting Type: Through Hole, Right Angle
Voltage - Input: 85 ~ 305 VAC, 100 ~ 430 VDC
Type: Open Frame
Operating Temperature: -40°C ~ 80°C (With Derating)
Applications: Household Appliances, ITE (Commercial)
Approval Agency: CE, UKCA
Efficiency: 77%
Current - Output (Max): 2.8A
Voltage - Output 1: 5V
Power (Watts): 15 W
Number of Outputs: 1
Standard Number: 60335-1; 62368-1
на замовлення 10 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Написати відгук
Description: 15W;85-305VIN;5VO @2.8A VERTICAL, Features: Universal Input, Packaging: Bulk, Package / Case: 16-SIP Module, 6 Leads, Size / Dimension: 1.75" L x 0.94" W x 0.59" H (44.5mm x 24.0mm x 15.0mm), Mounting Type: Through Hole, Right Angle, Voltage - Input: 85 ~ 305 VAC, 100 ~ 430 VDC, Type: Open Frame, Operating Temperature: -40°C ~ 80°C (With Derating), Applications: Household Appliances, ITE (Commercial), Approval Agency: CE, UKCA, Efficiency: 77%, Current - Output (Max): 2.8A, Voltage - Output 1: 5V, Power (Watts): 15 W, Number of Outputs: 1, Standard Number: 60335-1; 62368-1.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
IOB-15-05C IOB-15-05C Виробник : MEAN WELL IOB-15-spec.pdf Category: PCB AC/DC converters
Description: Converter: AC/DC; 14W; Uin: 85÷305VAC,100÷430VDC; Uout: 5VDC; OUT: 1
Electrical connection: THT
Operating temperature: -40...85°C
Output current: 2.8A
Body dimensions: 44.5x23x15.5mm
Power consumption without load: <250mW
Number of outputs: 1
Power: 14W
Output voltage: 5V DC
Input voltage: 85...305V AC; 100...430V DC
Efficiency: 77%
Manufacturer series: IOB-15
Type of converter: AC/DC
Protection: anti-overload OPP; anti-overvoltage OVP; short circuit protection SCP
Mounting: horizontal; PCB
на замовлення 10 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Кількість Ціна
IOB-15-05C IOB-15-05C Виробник : MEAN WELL IOB-15-spec.pdf Power Supplies - Board Mount 14W 85-305Vac 5V 2.8A Horizontal
на замовлення 1 шт:
IOB-15-05C IOB-15-05C Виробник : MEAN WELL IOB-15-spec.pdf AC/DC, 14W, Вхід: 85-305VAC/100-430VDC, Вихід: 5V/2.8A, розміри 44.5x24x15 мм, -40...+80 C, horizontal Група товару: AC-DC-перетворювачі для монтажу на друковану плату Од. вим: шт
кількість в упаковці: 1 шт
товару немає в наявності
IOB-15-05C IOB-15-05C Виробник : MEAN WELL IOB-15-spec.pdf AC/DC, 14W, Вхід: 85-305VAC/100-430VDC, Вихід: 5V/2.8A, розміри 44.5x24x15 мм, -40...+80 C, horizontal Група товару: MEAN WELL Од. вим: шт