IR02BH102K Vishay Dale
IR_Series.pdf
Виробник: Vishay Dale
Description: FIXED IND 1MH 28MA 72 OHM TH
Tolerance: ±10%
Package / Case: Axial
Size / Dimension: 0.120" Dia x 0.260" L (3.02mm x 6.60mm)
Mounting Type: Through Hole
Shielding: Unshielded
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
DC Resistance (DCR): 72Ohm Max
Q @ Freq: 30 @ 790kHz
Frequency - Self Resonant: 3.4MHz
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 790 kHz
Inductance: 1 mH
Current Rating (Amps): 28 mA
Написати відгук
Description: FIXED IND 1MH 28MA 72 OHM TH, Tolerance: ±10%, Package / Case: Axial, Size / Dimension: 0.120" Dia x 0.260" L (3.02mm x 6.60mm), Mounting Type: Through Hole, Shielding: Unshielded, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, DC Resistance (DCR): 72Ohm Max, Q @ Freq: 30 @ 790kHz, Frequency - Self Resonant: 3.4MHz, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 790 kHz, Inductance: 1 mH, Current Rating (Amps): 28 mA.
Інші пропозиції IR02BH102K
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
IR02BH102K IR02BH102K Виробник : Vishay / Dale packmeth-1762387.pdf Fixed Inductors 1000uH 10%